TERMEN DE LIVRARE F SCURT MITSUBISHI LANCER 1,8 INVITE RED

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mie Mai 21, 2008 12:47 am

Cat ati asteptat dupa un mitsu LANCER pe benzina rosu ... mi e mi s-a dat termen septembrie ca cica nu erau pregatiti pt atatea cereri .... iar de rosu nici sa nu pomenesc ........??

Avatar utilizator
Cip_
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 6:15 pm

Mesaj de Cip_ » Mie Mai 21, 2008 10:15 am

Incearca sa dai un mail la toti dealerii vezi poate au ei ceva mai rapid. La mine termenul este de o luna jumate la un dealer din afara Bucurestiului.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Mai 21, 2008 2:48 pm

Dealer-ul din Giulesti mi-a zis initial tot septembrie pentru 1.8 M/T Intense albastru... cand m-am razgandit si i-am spus ca vreau rosie mi-a gasit una care vine pe max. 15 iulie (avansul de 1000 de euro platit luni 19 mai). S-ar putea sa nu fie minciuna cu timpul mare de asteptare... oricum, incearca la mai multi, ca nu se stie.

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mie Mai 21, 2008 4:34 pm

Da se pare ca vin f multe 1.8 MT INVITE RED ORIENT pentru ca azi cand am reluat discutia cu dealeru mi a propus aceasta masina red ca e deja in turcia si pe 05 iunie o am.... E cu 1000 euro mai scumpa din cate zice doar ca are pilot automat ....... parca mai avea ceva in plus dar ma rog ...... sunt ceva pb cu numarul de sasiu care se da de la buc etc.... Sa speram ca peste 2 saptamani intru in posesi aei ......

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 21, 2008 6:46 pm

Treaba cu sunatul prin tara e relativa.
Incercata pe propria piele, obtii acelasi raspuns care il obtii daca suni prima data la MCar .
Ei fiind importatori, nu vad de ce ar promite altceva alti dealeri, cand ei stiu si au exact lista de livrari.
A, poti da telefon si sa ai noroc sa fie pe stoc ceva , dar nu ca difera data de livrare.
Astept pareri contra si argumentate.
E bun si un sfat ca si eu sunt in aceiasi oala si trebuie sa rabd pana in septembrie.

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mie Mai 21, 2008 8:19 pm

Corect, BUGHY, singura diferenta la dealeri e ca pot avea masina pe stoc, vre-o renuntare, sau masina din showroom.

Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Mie Mai 21, 2008 10:47 pm

Bughy nu trebuia sa iti vina masina intr-o luna????Ieri eram la MCAR si atunci se livra primul Lancer 1.8 din spusele celor de acolo, am stat de vorba si cu proprietarul, fara cuvinte era in al noua-lea cer.

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Joi Mai 22, 2008 7:22 pm

Azi am platit rezervarea, masian e deja in turcia, pe 5-10 iunie am masina la dealer un MITSUBISHI LANCER 1,8 INVITE RED METALLIC. Am avut noroc chior..... era masina luata de ei pentru prezentare in showroom dar nu au nici o problema sa le vanda ....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mai 22, 2008 8:26 pm

Despre ce dealer este vorba ?
Ai obtinut ceva accesorii sau reduceri din partea lor?

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Joi Mai 22, 2008 11:42 pm

QUOTE (BUGHY)Despre ce dealer este vorba ?
Ai obtinut ceva accesorii sau reduceri din partea lor?

craiova. da imi da senzori parcare, covorase si culoarea care asa era 325 euro.... nu stiu ce le-a venit de au fost asa amabil eu chiar nu ii stresam ca vreau urgent masina .... ... totul a fost telefonic ... ne stiam doar de la un mini drive test facut la mine in localitate unde au stat vreo 3 zile sa le prezinte .....

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori