Tip Becuri Lancer Xenon;kit Reparatie Urechi Far

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Vladutz`
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 10, 2009 8:30 pm

Mesaj de Vladutz` » Dum Dec 07, 2014 9:31 pm

salutare! Ma intereseaza ce becuri vin pe farul cu xenon (d1s faza scurta?),daca becul de pe faza lunga este tot cu xenon si cum pot sa repar 2 urechi rupte la un far..le am gasit rupte cand am desfacut coletul de la Urgent Curier...
Daca se poate sa mi puna cineva cateva poze mai detaliate cu spatele farului,Senzorii de pe el,motorasele,Balasturile. Vreau sa schimb tot sistemul electric as dori sa aflu ce mai am nevoie pt a avea farul complet.ms anticipat si sper sa mi raspunda si mie cineva de pe forumul acesta...

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mar Dec 09, 2014 6:30 pm

o sa primesti raspunsuri dar de la cei ce stiu despre ce e vorba ....parerea mea e sa dai un search pe forum
incearca pe la modificari /tuning

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Vin Dec 12, 2014 7:41 pm

vezi ca iti trebuie si niste poze cu puntea spate , sunt si acolo niste senzori daca nu ma insel, pentru autoleveling , urechile au fost rupte ,parerea mea de la bun inceput, nu se rup la transport, eu n-as fi acceptat coletul asa,decat daca stiam de la bun inceput. cat de reparat ,depinde cum sunt rupte, din cate stiu, pentru anumite cazuri exista un kit de reparatie, il gasesti sigur pe la reprezentanta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori