Becuri Fata Aftermarket

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Sâm Mar 28, 2015 4:08 pm

Salut,

A venit vremea sa inlocuiesc becurile fata de pe Lancer, deoarece dreptul deja se face roz dupa 1-2 minute.

Voiam sa va intreb, aveti vreo sugestie pentru un set aftermarket? Cele OEM mi se par exagerat de scumpe (650 lei/buc). Mentionez ca am varianta cu bi-xenon (nu stiu daca becul in sine difera). Din ce am vazut batalia se da intre OSRAM si Philips. A mai schimbat cineva pana acum?

Iar pentru AFS, cred ca toata lumea are halogene - as putea sa le inlocuiesc si sa pun tot halogene, dar super-white? Se gasesc? Nu mi se pare ca arata asa bine becul ala galbui, peste cele de faza.

Mersi!

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Mar 28, 2015 6:58 pm

nu stiu ce sa zic ..eu am schimbat recend 2 d1s la o laguna 3 cu bixenon ...si am facut o greseala am pus 2 aftermarket ...nu-s incantat de ele ...nu lumineaza ca cele originale...

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Sâm Mar 28, 2015 10:16 pm

Asta mi-a zis si tipul de la reprezentanta, ca gasesc aftermarket pe la 250-300 de lei, dar sa nu ma astept sa lumineze la fel... pe la alte modele de masini am vazut ca lumea e multumita de Philips.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Dum Mar 29, 2015 1:55 pm

eu unul am incercat becuri pana`n 200 lei ...initial crezi ca lumineaza la fel ...dar cand se lasa bezna si iesi din oras constati ca lumineaza ca un halogen!

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mie Apr 15, 2015 7:01 pm

In mini-vacanta asta de Pasti am reusit sa testez noile becuri pe noapte, si pot sa spun ca lumineaza foarte bine. Mai bine decat cele originale (ca intensitate), insa ca si temperatura, nu-i chiar asa albastruie lumina (am auzit ca e nevoie si de o anumita perioada pana se "maturizeaza". Oricum, cu tot cu reducerea pe care am prins-o, sunt multumit de investitie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori