cuva portbagaj si sistem de navigatie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 20, 2012 2:57 pm

Am si eu cuva pt portbagaj insa nu cea originala, oricum e foarte utila. Daca o scot portbagajul arata ca nou. Am si eleronul modelul mai scund schimba total aspectul masinii in bine. Navigatie incorporata nu am, dar am GPS extern cu care imi fac treaba la nevoie. Deasemeni mai am si alte accesorii ieftine originale mitsu care infrumuseteaza masina. Cand se iveste ocazia ias pune bara fata si spate de ralliart cu evacuare dubla(ocazii am avut insa masina nu a fsot suficient de avariata ca sa intre toate piesele pe asigurare asa ca am fost nevoit sa pun acelasi model de bara) iar cadn o sa am bani as vrea pragurile.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Feb 20, 2012 9:03 pm

si eu am cuva de portbagaj, originala a fost primul - si cel mai util - accesoriu pe care l-am cumparat.
navigatie de la chinezi 600usd.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Dum Mar 04, 2012 1:07 pm

Referitor la Navigatie , mai este o solutie aparuta mai recent cred . Eu am luat recent Lancer Intense de 1.8 , dar navigatie si piele nu sunt disponibile pt benzinarul asta , insa solutii sunt . Chiar cei de la Mitsu la repr post achizitie iti pot monta Navigatie cu toate interfetele de la Clarion , care face cam ce face si cea originala . Chiar cand se incarca scrie Mitsubishi pe display . Pretul pentru februarie 2012 este de 832 de euro . Acum cateva zile mi-au facut oferta si inca ma gandesc daca merita sau nu. Probabil ca nu , pt cineva care nu merge in afara un GPS aftermarket cu hartile la zi isi poate face treaba foarte bine . Nu cred ca faci curierat rapid cu Lancerul deci...sunt niste bani irositi . Oricum , ca o parere personala , in Romania nu e indicat sa iei masina noua si sa lasi inginerii nostri sa umble la motor sau partea electrica .

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Noi 20, 2012 10:56 am

Salut. Eu am cuva originala Mitsu si iti spun din proprie experienta ca este foarte utila site scapa de multe probleme. Daca se gaseste after market o recomand tuturor, este mai mult decat utila.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori