ANVELOPE DUNLOP PE 1,8 M/T

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Lun Iun 30, 2008 8:29 am

Pana la urma a citit cineva de anvelopele de 1,8 de pe lancer ce comportament au iarna?

Ce note au prin teste? Is la fel de slabe ca yokohama sau cum erau alea de pe 1,5?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Lun Iun 30, 2008 8:48 am

Ce comportament sa aibe iarna cand ele sunt cauciucuri de vara?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Iun 30, 2008 10:12 am

Ce model de Dunlop-uri sunt? Sa nu-mi spui ca-s alea care vin pe Evo X si Impreza WRX STi!!!

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Lun Iun 30, 2008 3:38 pm

iti zic exact dupa masa. habar nu am . am vazut ca scrie mare pe ele dunlop si nu am gasit vreun post sa se discute de dunlop ...........

Are cineva recomandari de cauciucuri de iarna?

Pe unele forumuri din usa ziceau ca e sanie iarna dar cred ca doar cu yokohama..... o sa mai caut sa vad exact de care model se plangeau ....

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Iul 01, 2008 8:22 am

..........

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Iul 01, 2008 10:26 am

Normal, iarna nu-i ca vara! :-D

Avatar utilizator
Street_Chisinau
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 01, 2008 1:07 pm

Mesaj de Street_Chisinau » Joi Sep 04, 2008 10:54 pm

Hei eu am avut roti de iarna super ca mii era o dragoste sa ie scu masina din ograda.
Si stiti de ce ?
Caci aveam roti trimise din Italia din alea care se fac curse de iarna pe gheata.
Cred ca comentariile sint de prisos.
Sa mai contiunui ?
Va luminez oleaca. Acuma imi stau roase aruncate ca amintire insa atuncea erau cam asa. Foarte inguste 155/80 R13, protectorul era foarte rar ca si cum ai lua apa printre degete , si aveau 4 rinduri de " sipuri" din fier tare, ca virful surubelnitelor de marimea mai sus de mijlocie, apoi fratilor ce mai apuca omatul si gheata iarna, numai pe garduri nu mam suit la oameni in rest era de o placere sa merg cu ele, si nu aveam decit o pereche dinainte la un Opel Vectra 1.4 slabut motor, insa cind era cea mai mare gheata pe drum si omatul cel mai mare, eu eram cea mai mare putere pe drum fata de bmw 520 carede abia se tiriiau cu 40km si lista tot asa continua.
La dealuri ajungeam pe la mijloc si daca era in treapta a 3 apoi apesam pedal toata si masina mea parca era din filmul "Bezumnii Maks"
De atuncea tinjesc dupa ele.
Doamne de ar fi sa aleg dintre toate doar de asa ceva mias lua.
Repet roti de la cursele de iarna care se fac. Sincer de alea am avut. Imi stau acasa de parca au fost la razboi ar trebui sa le arunc deacuma nu stiu de ce le mai tin acolo .

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Sep 05, 2008 12:09 pm

Roti din alea de care zici tu, cel putin din cate am reusit sa inteleg eu, sunt de gheata si poti gasi la Nokian(doar la astia am fost eu curios sa ma uit). Alea sunt total inutile intr-un mediu urban si le distrugi destul de repede. am facut eu iarna trecuta cu 205/45/R16 si nu e deloc placut mai ales cand e polei sau zapada. iarna asta imi voi lua de 14 cu talon inalt si recomand tuturor cu jante de 18 sa treaca la dimensiunea minima si la talon cat mai ridicat.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Sep 05, 2008 2:49 pm

Nu mai pui ca , anvelopele descrise de Street sunt ilegale la noi in tara.
Iti recomand Lukas , sa-ti iei anvelope de iarna , alea de pe masina sunt de vara si , doamne-fereste , cand o sa vina frigul si zapada o sa plangi din cauza lor.

Avatar utilizator
Street_Chisinau
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 01, 2008 1:07 pm

Mesaj de Street_Chisinau » Dum Sep 07, 2008 7:19 pm

Nu stiu daca asa ceva e Nokian? :?
Eu stiu de Nokian si vad ce fel de roti fac ei de vara cam cam cam nu prea imi plac ele desenul de pe ele e cam timpit e prea haotic o apuca in 10 mii de parti odata.
Aceste adespre care eu vorbesc sint foarte inguste daca ati privit vreodata la tv cursele de iarna acolo unde masini mai sar in aer la un "padiom"-urcatura si tocmai camera e in fata rotii apoi tocmai acolo se vede imaginea frumoasa cu aceste roti despre care eu vorbesc.
Is asa de inguste ca cind stai si te uiti la ele de la vreo 7-8 metri apoi zici ca ai doua capace de ciaun in fata da nu roti la masina.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 68 vizitatori