Mitsubishi Lancer Sportback X - A IESIT PE PIATA!

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Feb 04, 2009 8:46 am

Criza criza....

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Feb 04, 2009 8:51 pm

pe criza asta am facut la ora 13 din zona comerciala baneasa pana la piata iancului 20 de minute, si cu consum de 8,9 litri la suta, acest aspect ala crizei imi place
scuze pt offtopic

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Sâm Feb 07, 2009 11:48 am

Am vazut si eu sportback-ul pe viu in showroom,pina acuma il vazusem numa in poze, adevaru e ca nu arata deloc rau spatele.
E dragutza podeaua de la portbagaj ca poate fi fixata in 2 pozitii,faptu ca acuma bancheta se poate rabata din portbagaj,mai ales ca la sedan au bus butonu de rabatare pe cealalta parte a tetierei,idee aiurea zic eu,era mai logic si mai simplu sa-l puna pe partea dinspre usa.
Ce nu inteleg eu e dc au renuntat la deschiderea portbagajului de la buton din interior.
E aiurea iti dau niste chestii bune,dar renuntza la altele.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Feb 16, 2009 5:44 pm

Si asta a aparut pe siteul mitsubishi. Bucurie mare: nici un dizel
Mai trebuie sa apara "veriga lipsa" si o sa avem familia intreaga.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Lun Feb 16, 2009 7:54 pm

Am vazut deja unu pe strada azi.Arata mai bine ca in poze.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Feb 16, 2009 7:59 pm

Pai, stati un pic sa ne-ntelegem... Lancer Sportback 1.8 Inform A03 costa doar 12597 + TVA? Tare m-as mira, sincer!

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Feb 16, 2009 11:12 pm

QUOTE (Marty @ Feb 16 2009, 07:59 PM) Pai, stati un pic sa ne-ntelegem... Lancer Sportback 1.8 Inform A03 costa doar 12597 + TVA? Tare m-as mira, sincer!

Pai in mod normal variantele hatchback costa mai putin decit variantele sedan,dar de obicei apar primele,vad ca astia de la mitsu au luato invers prima data sedanu apoi hatchabcku.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Feb 17, 2009 9:39 am

In cazul Lancerului mi se pare numai normal sa apara sedanul prima data. Lancerul a fost mereu sedan. Hatchbackul pt lancer este cum e sedanul la focus .
Personal imi place ca pe cea mai slab dotata varianta de echipare au inclus ASC & TCL si toate airbagurile (inclusiv cel pt genunchi). Chiar nu stiu ce masina la 12k eur o iei echipata astfel.
@Marty, in situatia de fata, nu m-as mira daca dupa o negociere ai putea sa o iei chiar cu 2k eur mai ieftina.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Feb 17, 2009 11:16 am

Uff, ce imi trage cu ochiul unul insa pacate de criza si de cursul euro actual.... cred ca imi da sefa cu bocancul in cap daca deschid subiectul

Oricum, motor de 1.8 in loc de 1.6, aer mai nou insa probabil (nu dati voi cu bocancii ca ma dau cu presupul) mai putin fiabila decat batrana mea Carisma ca doar deah, nu se mai fac masinile cum se faceau odinioara. Fara polemici baieti

Sincer, e superb, imi place mai mult decat sedanul si la pretul asta...hmm cred ca incep sa recalculez prioritatile

Oricum la banii astia, pare o alternativa aproape imbatabila la orice exista pe piata, insa depinde si de gusturi.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mar Feb 17, 2009 10:32 pm

Din ce am citit din dotarile de variantei de baza Inform are si dotari in plus fatza de varianta Inform de la sedan.
In mod normal ar trebuii ca toate aceste dotari sa apara si pe noile sedanuri,da la cit de logici is japonezii astia miram-as.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori