noul bord de lancer 2009

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Noi 14, 2008 2:41 pm

Din fericire pt mine am primit noul bord de lancer 2008..este o restilizare a bordului.
Nici cei de la Mcar , nu prea m-au lamurit care cum e treaba pt ca nici ei nu stiau, toti au ramas impresionati si uimiti de cum vine noul lancer.
Am inteles de la ei ca sunt primul fericit posesor de lancer cu bordul asa, ca ei nu stiau , si cand i-am intrebat dece este asa?
Nimeni nu a dat un rasp concret.Pana la urma au aflat de la un director de livrari ca este noul model de bord 2009.
Am atasat poze cu diferentele fata de cel anterior.
Fişiere ataşate
IMG_6393.jpg
IMG_6393.jpg (141.14 KiB) Vizualizat de 6713 ori
IMG_6395.jpg
IMG_6395.jpg (165.5 KiB) Vizualizat de 6711 ori
IMG_6397.jpg
IMG_6397.jpg (143.07 KiB) Vizualizat de 6711 ori
IMG_6420.jpg
IMG_6420.jpg (147.98 KiB) Vizualizat de 6717 ori

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Noi 14, 2008 2:53 pm

Este varianta de ornament de la ralliart,asa va avea si acela bordul. Vezi imaginea.
Probabil ca deja se stie de venirea lui si de dotarile respective.
Fişiere ataşate
Mit_LancerRalliart_int.jpg
Mit_LancerRalliart_int.jpg (65.84 KiB) Vizualizat de 6699 ori

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Noi 14, 2008 2:58 pm

Si pe langa bord ai primit si senzori de parcare a? ... frumos frumos.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Noi 14, 2008 3:34 pm

Odata cu restilizarea bordului au mai umblat si pe la calitatea materialelor sau l-au facut tot din plasticul ala dur ?

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Noi 14, 2008 3:59 pm

Daca te referi la plasticul de pe usi si pe la bord ...DA este acelasi.
Am mai vorbit azi cu un baiat de la Mcar, si mi-au spus ca politica si principiul firmei Mitsubishi, ar fii fiabiliatatea si tot ce inseamna functionalitate,si uitilizare.
Nu prea pun accente pe tot felul de chitibuse (sa le spunem) lumini la panoul de la geanurile electrice fata/spate,de la oglinzi,plafoniere ....tot felul de chestii minore de aspect.
Un lucru care pe mine ma deranjeaza este pozitia foarte in spate a cotierei.Este prea in spate , este mai mult spatiu de depozitate decat cotiera.
Pacat ca nu e reglabila (extensibila) spre in fata,sa fie mai aproape de schimbator ca la opel,skoda....dar ca la orice masina sunt avantaje si dezavantaje.
Oricum eu sunt mega multumit ca am bordul asta pt ca deja nu stiam ce accesorii sa imi iau ca sa pot acoperii suportul de pahare,sincer(parere pers) nu imi place cum era, si kiar ma bucur ca au gasit ei solutia.

ps: din punctul meu de vedere inauntru nu mai ai ce sa ii faci la varianta asta.....fara accesorii si alte combinatii,sau bine depinde si de gusturi.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Vin Noi 14, 2008 5:05 pm

facem schimb? mai dau si un falafel. ) sa o stapanesti sanatos.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Vin Noi 14, 2008 5:26 pm

eu zic ca se poate comanda astfel de accesorii si pe vechiul lancer... sunt compatibile...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 14, 2008 5:32 pm

eh, da, incepe sa arate altfel...place ochiului, se incadreaza mai "vizibil" in clasa si pret, nu-ti e rusine cu ea!
deci baietii s-au sesizat si ei ca o facusera mai la misto asa.
de apreciat!

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Noi 14, 2008 5:32 pm

M-as bucura sa aduca,pt ca eu eram unul dintre cei care isi doreau sa acopere suportul de pahare.
Voi mai face poze cu usitele deschise,la scrumiera si la mufele pt aux. sa vedeti cum sunt asezate pt ca are alta forma.
Ca o prima informatie , cei de la Mcar cel putin ,au zis ca nici nu stiau de aceste dotari, si cand i-am intrebat daca exista in catalogul de accesorii au dat din umeri, si 2 dintre ageti de vanzari care ii stiu vroiam sa facem schimb (gluma) , au fost incantati si au zis ca se vor interesa daca se gaseste ....
Merita incercat.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Vin Noi 14, 2008 6:48 pm

QUOTE (Corliceanu)M-as bucura sa aduca,pt ca eu eram unul dintre cei care isi doreau sa acopere suportul de pahare.
Voi mai face poze cu usitele deschise,la scrumiera si la mufele pt aux. sa vedeti cum sunt asezate pt ca are alta forma.
Ca o prima informatie , cei de la Mcar cel putin ,au zis ca nici nu stiau de aceste dotari, si cand i-am intrebat daca exista in catalogul de accesorii au dat din umeri, si 2 dintre ageti de vanzari care ii stiu vroiam sa facem schimb (gluma) , au fost incantati si au zis ca se vor interesa daca se gaseste ....
Merita incercat.

Ciudat, eu stiam de informatia asta cu interiorul schimbat de prin februarie. Am si scris aici de treaba asta pentru viitori cumparatori. Stiam si data cand vor veni tot de la un prieten de la mcar

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 80 vizitatori