Harta RO in sistemul de navigatie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Dec 16, 2008 5:46 pm

QUOTE (driverx @ Dec 16 2008, 05:39 PM) Si daca scapa pe net, din ce spun colegii nostri de forum, va fi o chestie care o sa iti permita sa zica ca o ai, ca de folosit e alta treaba.
uite, gaseste-mi tu un sistem pe care sa il pun pe masina si eu il schimb, nu e problema.

doar ca trebuie sa fie compatibil cu butoanele de pe volan, sa pot face setari masinii din el, sa aiba telefon, bluetooth, calendar, hard disk, DVD, sa salveze statistici, si sa aiba si NAVIgatie.

eu nu consider ca am dat banii degeaba pe el. doar particica de bani care tine de navigatie, si doar de navigatia in romania.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Dec 16, 2008 5:58 pm

Si oricum ofera latitudine si longitudine, care pentru locatiile unde nu sunt harti, sunt mai mult decat suficiente.
Poti avea un laptop cu mappointu' instalat, introduci latitudinea si longitudinea si s-a rezolvat problema.

Sau se poate suna un preten..."roger, roger, aici mig lancer, latitudine xxxx, longitudine yyyyy...nu vad de nori, unde ma aflu ? roger, roger ma receptionezi ?...baaa esti in fata blocului cu motoru' oprit! da-te dracu jos si nu mai umbla la butoane ca o strici, mai vin-o acasa, nu ai inghetat de frig ?...roger, roger....da-mi coordonatele de aterizare!....aaaaa nu mai daaa!...roger ha ?"

)

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Dec 16, 2008 6:06 pm

QUOTE (spatciuk @ Dec 16 2008, 05:46 PM) uite, gaseste-mi tu un sistem pe care sa il pun pe masina si eu il schimb, nu e problema.

doar ca trebuie sa fie compatibil cu butoanele de pe volan, sa pot face setari masinii din el, sa aiba telefon, bluetooth, calendar, hard disk, DVD, sa salveze statistici, si sa aiba si NAVIgatie.

eu nu consider ca am dat banii degeaba pe el. doar particica de bani care tine de navigatie, si doar de navigatia in romania.

Chiar toate nu poti face. Dar serios. Un cablu in plus e asa mare problema? Eu de exemplu am un PDA-Phone. Am oricand navigatie, si daca nu sunt in masina (si crede-ma, l-am folosit si pe 2 picioare, nu doar 4 roti) DECI am UNA BUCATA cablu in masina. Detector radar si alte tampenii pot fi rezolvate mai elegant. Dupa mine cea mai eleganta metoda este eliminarea lui din masina.


QUOTE (Cristi @ Dec 16 2008, 05:58 PM) ....
Sau se poate suna un preten..."roger, roger, aici mig lancer, latitudine xxxx, longitudine yyyyy...nu vad de nori, unde ma aflu ? roger, roger ma receptionezi ?...baaa esti in fata blocului cu motoru' oprit! da-te dracu jos si nu mai umbla la butoane ca o strici, mai vin-o acasa, nu ai inghetat de frig ?...roger, roger....da-mi coordonatele de aterizare!....aaaaa nu mai daaa!...roger ha ?"


Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Dec 16, 2008 6:26 pm

QUOTE (Cristi @ Dec 16 2008, 05:58 PM) Si oricum ofera latitudine si longitudine, care pentru locatiile unde nu sunt harti, sunt mai mult decat suficiente.
Poti avea un laptop cu mappointu' instalat, introduci latitudinea si longitudinea si s-a rezolvat problema.

Sau se poate suna un preten..."roger, roger, aici mig lancer, latitudine xxxx, longitudine yyyyy...nu vad de nori, unde ma aflu ? roger, roger ma receptionezi ?...baaa esti in fata blocului cu motoru' oprit! da-te dracu jos si nu mai umbla la butoane ca o strici, mai vin-o acasa, nu ai inghetat de frig ?...roger, roger....da-mi coordonatele de aterizare!....aaaaa nu mai daaa!...roger ha ?"

)

Doamne, Cristi you've made my day. Am bufnit in ras in birou cu 2 colegi pe langa mine care nu stiau ce se intampla )

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Dec 16, 2008 9:18 pm

niste vesti: jingle bell jingle bell...

vai, dar ce vad? un update la harti la $73.66 cumparat legal? harta mitsu

am sunat si am vorbit cu un agent de vanzari de la firma respectiva. Part# este acesta: MZ360177EX, poate cineva sa confirme ce Part# are updateul pentru europa?

agentul de vanzari nu a stiut sa imi spuna daca are si harta europei(updateul) dar i-am lasat adresa de email si astept un rapuns daca o are sau daca o poate face rost.

fapt divers: i-am spus ca pentru updateul de europa aici dealerul cere aproape 300$, ala a innebunit la telefon....

apoi i-am spus ca pentru acei 300$ ai o acoperire de 10% si a zis ca se duce sa ia lama sa se taie, buhuhu

revin cu un raspuns imediat ce primesc email de la el...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Dec 17, 2008 10:13 am

Daca te bagi, sa nu te bagi asa fara sa ne zici ca poate ne bagam mai multi . Totusi ma gandesc ca nu s-ar vinde in america harta de navigatie a europei.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Dec 17, 2008 10:58 am

asa cred si eu, dar poate o aduce la comanda, este $90 cu tot cu transportul in USA, de acolo o sa rog un prieten sa o trimita in RO.

oricum din cate am inteles nu poate fi instalata decat pe un singur MMCS pentru ca vine cu un keystick care se infige in consola cand se face updateul.
dupa ce ai facut updateul nu mai poti instala pe alta masina pentru ca iti trebuie alt stick.

oricum este interesanta diferenta de pret... ( a se citi japca pe fata ? )

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Dec 18, 2008 11:05 am

Codul de update este MZ314206. Ce vinde omul acolo este harta SUA si Mexic, inclusiv Alaska pentru SUA.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Ian 08, 2009 9:00 pm

si-a instalat cineva harta noua? ceva pareri?

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Vin Ian 09, 2009 8:32 pm

QUOTE (spatciuk @ Jan 8 2009, 09:00 PM) si-a instalat cineva harta noua? ceva pareri?
Am pus-o de vreo saptamana.. Ceea ce ma interesa ( Bucurestiul) e relativ OK. Pentru restul tarii ... sucks big time ! Pentru cine e interesat , am CD-ul si cheia care (prin programare) merge, cica, numai pe masina mea. Cred ca un baiat priceput cu ceva programele de spart o poate rupe. Oricum ... astept doritori!

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori