Jante Pe 19 Din Catalog, Tip Diamond !

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Joi Mar 12, 2009 11:35 pm

Buna observatia, nu sesizasem. Intr-adevar, nu pare sa aiba XENOANE.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 12, 2009 11:51 pm

Dupa inscriptiile de pe ea, cred ca e chiar versiunea ralliart, care inca nu a aparut la noi. In felul asta se explica si prezenta capotei ca la evo. Alta explicatie: sunt tari in care chiar si cea mai dotata versiune nu are xenon, pentru ca este interzis prin legislatie. De ex in turcia nu vezi o masina sa aiba faruri xenon. Totusi cred ca e adusa din state.

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Vin Mar 13, 2009 12:13 am

QUOTE (cix @ Mar 12 2009, 11:51 PM) Dupa inscriptiile de pe ea, cred ca e chiar versiunea ralliart, care inca nu a aparut la noi. In felul asta se explica si prezenta capotei ca la evo. Alta explicatie: sunt tari in care chiar si cea mai dotata versiune nu are xenon, pentru ca este interzis prin legislatie. De ex in turcia nu vezi o masina sa aiba faruri xenon. Totusi cred ca e adusa din state.

Cix,

Capota e de Evo dar e pusa de ei, e masina unuia din baietii de la Tiriac Auto.

E un sportback INSTYLE modificat de ei, adus pe canalul oficial in Romania. Nu imi explic inca cu XENOANELE, o sa ii intreb care e adevarul.

Nu e varianta Ralliart. Nu am intrebat ce motor are dar aflu.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Mar 19, 2009 9:33 pm

Uitati-va la sticker-ul de sub oglinda laterala. Cind vedeti o masina cu sticker-ul ala, sa stiti ca-i de la M Car. Ca are MMCS si n-are xenon... angajati-va si voi la M Car si veti vedea ca se poate.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Mar 20, 2009 6:37 am

Frate, eu nu inteleg de ce te chinui atat cu jantele ale pe 19?. Sunt atatea modele aftermarket mult mai frumoase si la preturi mult mai mici. Este adevarat ca sunt OEM si arata f bine pe masina, dar sa dai 85 de milioane pe un set de roti mi se pare foarte mult. Eu am pe 16 si vreau sa imi pun pe 18? si nu ma ajunge mai mult de 4500 lei cu tot cu gume. Iar pe 19? poti sa iti dau multe exemple de jante frumoase si de firma la preturi mult mai mici.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Mar 20, 2009 8:28 am

allexino ca bine zici ... eu unul m-am hotarat sa nu mai cumpar accesorii de la ei din simplul motiv ca e furt pe fata

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mar 25, 2009 2:52 pm

QUOTE (andreicepoi @ Mar 13 2009, 12:13 AM) Cix,

Capota e de Evo dar e pusa de ei, e masina unuia din baietii de la Tiriac Auto.

E un sportback INSTYLE modificat de ei, adus pe canalul oficial in Romania. Nu imi explic inca cu XENOANELE, o sa ii intreb care e adevarul.

Nu e varianta Ralliart. Nu am intrebat ce motor are dar aflu.

Este un model normal Sportback, 1.8 Intense, accesorizat, sistem MMCS, LCD in tetiere, casti wireless, capota de Evo si sticker'e cu Ralliart.

Vezi pe mitsubishi-motors.ro, ca e oferta la Diamond cu tot cu gume, reducere aproape 900 euro cu TVA.

scuze postul dublu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 70 vizitatori