Noul Lancer = To Be Or Not To Be

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Mar 18, 2009 4:35 pm

Doar am intrebat.

Vad ca ai intrat in contact cu Bogdan. Vad ca tu ai avut noroc. Is curios daca trecea ceva timp si computeru nu iti era schimbat, oare mai erai dispus sa bagi camionu de bani pt lensaru ala?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mar 18, 2009 5:59 pm

Gata fratilor, linistiti-va, incercati sa ajungeti la un numitor comun fara sa va intepati atat.

Iesiti, beti o bere, pupati-va si impacati-va!

Facem tocanita din threadul omului si nu e frumos; hai sa ne limitam in a aduce argumte pro si contra in achizitia Lancerului ca si "masina de duminica", dupa cum spunea initiatorul subiectului.

QUOTE (redbyst @ Mar 18 2009, 01:58 PM) In privinta lui Lancer inca mai astept si nu ma grabesc foarte tare deoarece am masina de serviciu (am condus la firma WV Bora si Golf, Logan, Matiz) si am cu ce sa ma deplasez.

Vreau sa luati in calcul cand imi spuneti parerile voastre ca eu vreau LANCER ca masina de Weekend si concedii deci nu voi trage de ia foarte tare insa trebuie sa precizez ca am un stil de condus foarte SPORTIV si uneori (FOARTE RAR)chiar AGRESIV.


Astept cu interes parerile voastre in continuare.
P.S. cred ca o sa astept primul facelift al lui Lancer pt ca pana atunci multe probleme vor fi remediate de producator.

Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Mie Mar 18, 2009 6:33 pm

Aloooooooo! exista moderatori si admini pe aici?
Solicit unui moderator sa stearga toate posturile cu balacareala din acest topic!
Sa revenim on topic!
Va multumesc!

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 18, 2009 6:58 pm

redbyst, te stiu de pe masini.ro...tu nu esti obisnuit cu chestii din astea, acolo nu vezi asa ceva!
Noi, aici, ne plictisim ca nu avem probleme grave la masini si incepem sa ne luam unii de altii.

Nu ti-am urmarit posturile, nu stiu exact ce vrei, insa lancerul desi nu e ceea ce pare, e o masina ok, ale caror motorizari pe benzina nu or sa-ti faca probleme niciodata.
Eu zic ca se merita!
Nu o tii o vesnicie si nici nu intentionezi sa faci pe cascadoru' cu ea.

Un drive-test ai facut ? Ce impresie ti-a lasat ?
Scuze daca te intreb ceva ce ai mai spus dar chiar nu am chef sa citesc in urma...

Avatar utilizator
redbyst
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 12, 2009 6:32 pm
Contact:

Mesaj de redbyst » Mie Mar 18, 2009 7:09 pm

sincer nu am facut nici un drive test pt ca in orasul meu de k..t nu au decat lancer dizal si dupa cum am mentionat urasc dizalul, tot mai incerc pe la ei si cand or aduce benzinar de 1,8 ma bag pe felie.
@ cristi- asa este me masini.ro am posturi la toyo, pe atunci ma interesa auris si aproape ca eram sa in cumpar dar sotia vrea sedan si am asteptat dupa cum am mai spus noul avensis care m-a dezamagit profund, deocamdata singura optiune este Lancer dar asta fiind mai scump si nici nu ma grabesc foarte tare (astept ca sa-i determine criza sa lase preturile si mai jos ) si eventual primul facelift al lui lancer.
Apropo, mitzu la cat timp face facelift la un model nou?

Pana atunci doresc sa ma informez de la voi in acest topic si nu cum sugera cineva ca sa citesc in jurnal de bord, pei ce eu am timp sa citesc jurnalul de bord al tuturor posesorilor de Lancer? deva concentrat in acest topic eu zic ca e bine venit dar nu balacareala.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 18, 2009 7:26 pm

Asta nu e balacareala, se numeste rodajul noului posesor de lancer!
E un fel de botez...se practica in armata, puscarie si in general in orice comunitate de oameni pasionali...aaa pasionati am vrut sa spun.

Daca vei un bezinar, cred ca lancerul 1.8 e o alegere foarte buna, motorizarea asta ofera mai mult decat suficient pentru utilizatorul care doreste o masina normala la volanul careia intentioneaza sa-si mai exerseze stilul sportiv din cand in cand.
Tehnologic e in top, dual mivec si pe admisie si pe evacuare, silentioasa la turatii mici, nervoasa la turatii inalte.
Iti va face placere sa o conduci, o sa vezi, motorul se aude super frumos.
Daca e vorba de fiabilitatea motorului, garantat nu o sa ai nici o problema cu ea.
In rest...vezi ce zic baietii care o detin.

PS. Si nu mai zi ca urasti dizalu' Te rog eu frumos!

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Mar 18, 2009 7:35 pm

Redbyst daca vrei o masina de familie si ( pe deasupra) mai ai si o sotie implicata, gandeste-te la alta masina. Iti spune unu' insurat de douaj'de ani cu doi copii relativ mici si o nevasta cu muuuuulte bagaje. Dar daca vrei sa te distrezi - nu te mai gandi la serviceuri!

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Mie Mar 18, 2009 7:58 pm

Personal,sunt multumit de benzinarul meu de 1,5 invite,nu am intampinat nici o problema deosebita(mai pacane plasticul undeva prin spate dar in rest e ok),oricum am doar 5000 km!
Am avut placerea sa conduc si un logan,este o masina buna raportand la pret dar nu recomand a se lua virajele in stilul lancer,posibil sa o asezi in pozitia de antifonare in mijlocul drumului!

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Mar 19, 2009 9:16 am

daca se gandeste la Lancer, nu cred ca ar putea intra in calcule vreo' Dacia By Renault. la banii pe care i-ar da pe lancer ar avea si alte optiuni, poate nu la fel de interesante dar suficient de corecte sa le studieze; auzeam zilele astea de reclama la Focus cu 10500euro cu rabla; gasesti fara rabla, la 14-15000 o motorizare ok, dotari suficiente si o stabilitate cred ca si peste lancer(suspensie independenta pe spate); plasticaraia este sub lancer la versiunile de baza, dar cum avansezi in dotari/versiuni se imbunatateste; service-urile ford din cate am auzit ar fi multumitoare. tot la fel de OK m-i se pare si jetta, dar o versiune mai slaba, fiindca, pretul ne omoara la vw. eu as mai lua in calcul si hyundai i30, fiat bravo, care chiar daca ne-ar putea speria cu trecutul lor ar putea fi o solutie; poate opel astra....

din experienta avuta cu lancer-ul clasic, eu, acum, as putea spune ca nu mai am curaj sa cumpar un mitsubishi, fie el trecut si prin 5 facelift-uri...

Bafta si sa-ti stapanesti aleasa sanatos!

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Joi Mar 19, 2009 9:23 am

sau poate honda civic... la cei din cluj nu le recomand opel pentru ca e INFIORATOR!!! service-ul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 85 vizitatori