Revizii In Alte Tari

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Sep 19, 2009 12:01 am

QUOTE (numai_silviu @ Apr 29 2009, 09:08 PM) Poate ca iesi mai scump, dar ai garantia unui lucru bine facut. Nush cum sunt ungurii dar austriecii trebuie sa fie super seriosi!

Siigur ca da. Afara umbla cainii cu covrigi in coada. Iar austriecii aia mari meseriasi. Ia intrebati un neamtz ce parere are despre austrieci

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mie Sep 23, 2009 6:26 am

Eu am facut revizia de 30.000 km in Austria, pentru ca nu am avut incotro. Daca plecam depaseam cu 1500 km. 3 filtre, ulei castrol, 4 litri, completat lichid de racire, pus laptop pe ea facut diagnoza completa, cautat fiecare cauciuc in parte si scos pietre si mici cuie, controlat fiecare coltisor de la masina, tras de roti , etc. 220 euro. 2 mecanici de 18 ani, initial am fost circumspect, dar a fost in regula. Stiau cu ea. ok. M-au lasat sa stau langa masina. Patronul sevice-ului umbla in ciorapi albi si nevasta mea se uita sa vada daca i-a murdarit. Nu i-a murdarit. Daca aveam eu uleiul de acasa, ar fi costat un nimic. Pe ulei am platit 30 euro litrul. Scump........foarte scump. Uleiul. Dupa revizie si cu benzina de Austria OMV, am avut consum de 5.9 pana la Arad. Am bagat de la Petrom, s-a terminat smecheria. 7.7-8.3. In rest stiti si voi. Praful ne mananca de vii, benzina proasta si preturile mari. Acum o sa fac de asa natura sa pun concediul cand trebuie facuta revizia. si imi iau uleiul de aici. Bafta.

Si apropo de dealer-ul de la Ruse. Ala de langa vama. Eu am taiat un cauciuc. La noi nu se gasesc, asa ca la intoarcere din Turcia, am oprit sa intreb. Era un tip, seful de service avea o greatza, cat tot M-car-ul la un loc. Mai , mai sa vomite pe mine. Deci atentie cu Bulgaria. Nici nu m-a bagat in seama.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Sep 23, 2009 9:08 am

Buna treaba cu Austria, si nici nu a fost scump. As vrea sa stiu cum gasesc service-ul ala ca poate imi fac si eu un drum incolo.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Joi Sep 24, 2009 6:24 am

Zell am See. Am stat in Kaprun, cam la 5 km, de Zell am See. Ma uit pe cartea de service si iti zic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori