Vopsea Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
brooklyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 23, 2009 2:08 pm

Mesaj de brooklyn » Vin Iul 10, 2009 3:47 pm

in afara de Vitan aveti idee unde gasesti creion corector?magazin ceva specializat? mie mi a muscat un caine din masina:))..s a mai dus cu un pic de polish..dar mai e un pic de retusat..ma gandeam cu spray ....dar akum ca am citit despre asta e o idee mult mai buna! merci mult

Avatar utilizator
zzr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 08, 2009 9:30 pm

Mesaj de zzr » Sâm Iul 11, 2009 9:51 pm

Culoarea orient red e rosu sau visiniu?Nu am vazut nici una in realitate iar din poze nu-mi dau seama prea bine.Aduce mai mult a rosu sau visiniu?

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Sâm Iul 11, 2009 11:14 pm

culoarea red orient e o culoare foarte speciala.. incerc sa fiu modest insa... nu am vazut la alti fabricanti aceasta culoare: la umbra este visiniu, iar la soare puternis: rosu ferrari, sau tiganesc cum spun unii. dovada... mai jos.

PS: nu a fost vopsita prost usa spate, e chiar culoarea originala, insa bate soarele direct pe ea, fata de restul masinii care e la umbra

[attachment=4565:cameleon.JPG]

QUOTE (brooklyn @ Jul 10 2009, 03:47 PM) in afara de Vitan aveti idee unde gasesti creion corector?magazin ceva specializat? mie mi a muscat un caine din masina:))..s a mai dus cu un pic de polish..dar mai e un pic de retusat..ma gandeam cu spray ....dar akum ca am citit despre asta e o idee mult mai buna! merci mult

avand in vedere poza de mai sus, cred ca singura varianta ramane vopsea originala de la service.. nush daca cei din vitan pot scoate aceasta culoare deosebita, care are 2 nuante in functie de lumina.
Fişiere ataşate
cameleon.JPG
cameleon.JPG (47.41 KiB) Vizualizat de 5743 ori

Avatar utilizator
zzr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 08, 2009 9:30 pm

Mesaj de zzr » Dum Iul 12, 2009 9:54 am

Mda....f frumoasa culoarea.O masina speciala imbracata intr-o culoare speciala .
Cred ca te-ai zgariat pe ochi cand ti s-a exfoliat red orientul asta(daca ti s-a intamplat si tie).
Din ce citesc pe forum imi dau tot mai mult seama ca lancerul e ca o femeie frumoasa,cocheta careia trebuie sa ii acorzi tot mai multa atentie,cu care sa te porti frumos,sa ii zambesti,sa o curtezi,sa o faci sa se simta iubita.....Nu e nici ca o gaspodina nici ca o prostituata!
Hai ca am inceput sa aberez!!!Scuze daca am deranjat cu comparatia asta !

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Iul 12, 2009 12:11 pm

QUOTE (numai_silviu @ Jul 11 2009, 11:14 PM) .. nush daca cei din vitan pot scoate aceasta culoare deosebita, care are 2 nuante in functie de lumina.

Aici te contrazic. Totul tine de ce perla anume intra in compozitia vopselei. Si amethist black este o culoare "speciala"......la soare se poate observa ca are reflexii albastre si violet..........In compozitia aceste culori intra perla albastra, violet si nu stiu ce metal, care ii da stralucire. Nu vreau sa le fac reclama celor care mi-au facut creionul de retus si nici sa ii ridic in slavi, dar culoarea este identica cu cea originala. Spun asta pentru ca, alaturi de creionul de retus, mi-au dat si un recipient cu vopsea cu care sa reumplu creionul, iar in acel recipient se poate observa ca vopseaua este identica cu cea originala.


brooklyn - nu stiu in alta parte unde sa iti spun ca se poate face creion de retus. Presupun ca la orice magazin specializat, dar nu stiu sa iti spun unde anume. Eu stiam magazinul din Vitan de multa vreme si din aceasta cauza m-am dus acolo; in alta parte nu am cautat.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iul 12, 2009 3:43 pm

Si cat a costat creionul plus recipientul ? Acesta din urma, cata vopsea contine ?

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Dum Iul 12, 2009 4:41 pm

La mine inca nu s'a exfoliat vopseaua, dar ma gandesc sa incerc un creion din asta daca este asa cum spune moro pentru punctul ala micut unde am lovit in parcare numarul altei masini, e mic de tot dar ma streseaza pe mine cred ca maine fac drumul si va dau mai multe detalii

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Iul 12, 2009 7:32 pm

QUOTE (BUGHY @ Jul 12 2009, 03:43 PM) Si cat a costat creionul plus recipientul ? Acesta din urma, cata vopsea contine ?

Creionul a costat 28 ron. In recipientul cu pricina mai este vopsea cat sa reumpli inca o data creionul (practic iti face mai multa vopsea, umple creionul, iar ce ramane iti "da la pachet").

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iul 12, 2009 7:56 pm

L-ai folosit pana acum ? Poate pui si niste poze cu zona unde l-ai aplicat .

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Iul 12, 2009 8:55 pm

l-am folosit la o zgarietura destul de urata la usa din stanga spate, unde am gasit masina zgariate in parcare la carefoure si este si putin infundata tabla si l-am mai folosit la punctele de pe capota, capatate de la pietrele de pe sosea. O sa incerc sa fac maine niste poze ....... sa vad ce iese.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori