Bixenon Pe Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Andreicnx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 4:28 pm

Mesaj de Andreicnx » Dum Iul 05, 2009 4:54 pm

Sunt proaspatul detinator al unui Mitsubishi Lancer Sportback 1.8i CVT 2009(Intense), mai exact am ridicat-o acum 8 zile. Ceea ce am vrut sa montez si pe masina anterioara, anume o Mazda 3 2008, este instalatia BiXenon. Intrebarea mea este daca va avea aceasta instalatie vreun impact asupra senzorului de lumina ?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iul 05, 2009 7:59 pm

Normal nu va avea , daca va fi montata de cineva care se pricepe .
Din ce oras esti ? Poti deschide un topic in jurnal de bord si sa ne prezinti masina , eventual niste poze , impresii bune sau rele . Esti multumit de cutia automata ?
Te asteptam .

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Iul 06, 2009 10:52 am

Felicitari pentru achizitie si La Multi Km fara probleme!
Nu prea inteleg ingrijorarea ta privind senzorul de lumina. Din cate stiu eu, doar lumina are impact asupra senzoruluide lumina. Sau poate te gandesti ca instalatia BiXenon va face atata lumina incat senzorul va aprecia ca s-a facut zi si va stinge luminile?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iul 06, 2009 4:59 pm

daca ai varianta intense inseamna ca ai far normal fara lupa, deci iti trebuie instalatie xenon, nu bixenon.
instalatia bixenon se monteaza la autoturismele care au si faza scurta si faza lunga pe acelasi far/bec, pe cand la intense faza scurta este pe un far si faza lunga pe alt far.
citeste pe forum ca au mai fost niste dicutii pe niste topicuri legate de montarea unei instalatii de xenon.
sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Lun Iul 06, 2009 7:48 pm

QUOTE (nini @ Jul 6 2009, 04:59 PM) ....pe cand la intense faza scurta este pe un far si faza lunga pe alt far.

Mai pe scurt spus ambele faze sunt in acelasi far, insa becurile sunt diferite...
unu-i pt faza scurta, altu-i pt faza lunga, dar ambele sunt in acelasi far!

Avatar utilizator
Andreicnx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 4:28 pm

Mesaj de Andreicnx » Mar Iul 07, 2009 8:52 pm

Am sa fac si niste poze masinii pentru a le putea uploada si am sa va spun si cateva pareri despre masina. (Jurnal de Bord)

Multumesc de sfaturi si de urari.

Daca nu pot monta BiXenon nu voi mai putea face din noapte zi, asa cum imi doream eu .

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iul 08, 2009 9:40 am

Iti poti pune instalatie xenon cum are Outlander-ul Intense+ si Instyle.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori