Creion Corector Amethyst Black?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Dec 11, 2009 10:02 pm

X42 e codul de amethyst black si e perlata

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Vin Dec 11, 2009 10:59 pm

Mersi! Daca ma duc si le dau doar codul X42 o sa bage si perla mov/albastra in vopsea? Sau trebuie sa specific.

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Mie Dec 16, 2009 11:33 pm

da. asta e codul culorii finale. are tot in ea. tot ce trb e sa dai cu lac deasupra

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Mie Feb 03, 2010 10:25 am

Voi pt rosu v-ati luat?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Mar 22, 2010 7:23 pm

Intrebati si la dealer,cred ca gasiti.

Am sunat eu azi la Mcar,mi-era lene sa ma duc la Autovit si aduc in 5-6 zile,costa cca 48 Ron.

Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Mesaj de AvionarU » Joi Iun 03, 2010 6:29 pm

QUOTE (radurin @ Mar 22 2010, 08:23 PM) Intrebati si la dealer,cred ca gasiti.

Am sunat eu azi la Mcar,mi-era lene sa ma duc la Autovit si aduc in 5-6 zile,costa cca 48 Ron.

m-am uitat eu azi, sunt doua recipiente pentru Orient Red, unul cu vopsea(culoarea) si unul cu lac. Dealerul mi-a zis ca trebuie polish dupa aia, altcineva de la service mi-a zis ca nu e nevoie neaparat. Costa la un loc 43 lei parca.

A folosit cineva? sunt ok? cum e cu polishul asta?

Avatar utilizator
radulucian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 11, 2010 11:42 pm

Mesaj de radulucian » Dum Iun 13, 2010 9:54 pm

Salut,

Am citit si eu despre problemele voastre legate de masina. Am vazut ca voi ati discutat despre un creion. Eu am cumparat de la tv FIX IT PRO , celebrul creion care face reclama la tv, cum ca acopera toate zgarieturil, cum ca este cel mai bun. Eu am noul Lancer 2.0 diesel ORIGIN RED ,prietena mea are noul Colt cularea albastra. Cum lumea este . mai atenta la tot ce este nou , in aceiasi zi in care am luat masina de la M car , am dus -o acasa si am si gasit -o zgariata. Prietena mea are de la un cap la altul trasa cu cheia sau cu surubelnita o urma. Nu mai zic cum se vede. Concluzia este ca si masina mea si a prietenei sunt pline de zgarieturi. Vazand la tv creionul l am comandat. CEA MAI MARE PROSTIE , SA NU VA CUMPARATI. Dupa ce am stat 2 saptamani si am dat 3 mil pe el mai rau am facut. Intr adevar acopera zgaraieturile dar lasa o urma zrgonturoasa , asa ca nisipul Am fost diseprat , am fost la cele mai smechere spalatorii , la cele cu tunel , la baietii care vin si o spala fara apa, nimic. Am fost la Polish , la cei mai tari , am ajuns pana si la cei de la Porsche , am fost la M CAR la Expozitiei si toti mi au zis la fel CA TREBUIE SA O REVOPSESC. tin sa precizez . Masina mea noul Lancer o am de 7 luni si prietena de 3 luni . DECI.... ma intelegeti . Pana la urma am luat tot de la ei niste substante care sa indeparteze partea zronturoasa . in total am dat 8 mil pe produsele de la tv si tot cu masina plina de zgarieturi am. Acuma ce doresc sa va intreb.

CREIONUL DE LA AUTOVIT ESTE TOT FIX IT PRO?

SI CEI DE LA DISTRIBUITORUL MIT CE FEL DE RECIPIESNTE ATI GASIT? AM AJUNS LA SEFUL DE LA VOPSITORIE DE LA M CAR LA EXPOZITIEI SI MI A ZIS CA NU SE MAI POATE FACE NIMIC DOAR REVOPSITA.
DATI MI SI MIE , VA ROG MAI MULTE AMANUNTE CAND AVETI TIMP SI DESPRE CREION SI DESPRE CE ATI GASIT VOI LA DEALERUL MIT.

MERSI

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iun 14, 2010 12:47 am

creionul din autovit nu este cel de la tv. la autovit te duci, spui codul culorii, si ti-l "fabrica" pe loc.
la restul problemelor nu ma bag pentru ca nu stiu.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Iun 14, 2010 10:05 am

Daca ai casco de ce te complici cu improvizatii, vopsesteo pe casco si gata. Daca nu ai casco te compatimesc...

Avatar utilizator
radulucian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 11, 2010 11:42 pm

Mesaj de radulucian » Lun Iun 14, 2010 10:11 pm

Salut,

Eu am noul Lancer , prietena Colt , ambele masini sunt pline de zgarieturi. Masina mea are 7 luni , a prietenei are3 luni. Prietena mea are firma de asigurari , deci casco , rca , am ce este mai bun numai ca ma doare inima ca masina de 7 luni sa ma duc sa o vopsesc toata. Din aceasta cauza v am intrebat despre creionul corector.

Ma gandesc sa ma duc la Autovit sa l iau, insa puteti sa mi spuneti si mie locul sau magazinul unde face asa ceva?

si referitor la dealerul Mit , cum se numeste lacul sau ce se de pe zgarieturi pe care l ati cumparat de la Mitsubishi? Va rog sa mi spuneti si mie mai multe .


Mersi

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori