Problema Fara Rezolvare La Lancer-ul Meu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Lun Dec 21, 2009 9:08 am

QUOTE (Vibe @ Dec 20 2009, 05:59 PM) deci rezolvarea lui goldeye3002 mi se pare o idee buna.


Indeed. Rezolvarea lui goldeneye mi-a indepartat si mie zgomotul acela. Bafta tutror care mai au problema asta!!!!

Avatar utilizator
takdasan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 23, 2010 9:22 am

Mesaj de takdasan » Vin Apr 23, 2010 4:31 pm

Ati facut singuri operatiunea? Daca da - ceva detalii suplimentare ... poate o schita... Multzam fain!

Avatar utilizator
takdasan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 23, 2010 9:22 am

Mesaj de takdasan » Lun Apr 26, 2010 9:07 am

Nu mai am nevoie de nici o schita. M-am urcat in masina si am inteles imediat despre ce este vorba. Din pacate, chiar azi stateam la semafor si am inceput sa accelerez. Am constatat ca masina "canta" pe plaja de turatii 1500 - 2000 pe o multime de tonuri: ornament usa fata stanga, volan, plasticul din spate, usa spate dreapta. O minunatie....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Apr 26, 2010 8:39 pm

E o problema foarte mare cu interiorul asta ieftin . Si pe mine ma dispera cand zdrangane asa . Eu am problema la temperaturi mai scazute .
Eu voi incepe cu insonorizarea dupa garantie si poate se mai rezolva .
Partea cea mai cea , e cand simti orice denivelare pe partea din spate si suna a gol , cam asa ceva . Mor ...

p.s
Alt user dezamagit , sau ...?

Avatar utilizator
grg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 08, 2010 1:23 am

Mesaj de grg » Lun Mai 03, 2010 6:47 pm

aceasi problema cu zanganitul o am si eu ...la 1250 de turatii da' exact atunci incepe sa se auda un sunet ciudat....ca de tabla care e prinsa slab in suruburi ....sunetul mi se pare ca se aude din partea din stanga. daca tin masina la 1250 de turatii face incontinuu...
mie imi "baraie" toate usile, sunetul la casetofon se aude peste motor in jurul valorii de 20...nush daca e normal sau nu, eu zic ca nu, cand sunt pe radio posturile isi pierd mai mereu frecventa, dau volumul la o anumita valoare se aude frumos si deodata sunetul scade in intensitate si calitate.
sunetul din spate (a gol) cum zicea cineva mai sus e de la placajul de deasupra rotii de rezerva...
usa din stanga spate deja a inceput sa bata din cauza ca i s-a slabit surubul de sustinere desi nu este f des folosita...
bluetooth-ul are un lag de vreo 3 secunde daca vrei sa suni pe cineva si apelezi de pe telefon, toate convorbirile incep cu vreo 4-5 "alo" )(mentionez ca am varianta invite si deci nu pot forma numarul de pe display), totusi am inteles ca aceasta problema ar fi frecventa la majoritatea masinilor cu bluetooth, eu nu cred...
daca mai punem si toate zgarieturile care pe superbul negru se vad de zece ori mai intens, aplicate de diferiti inapti care cred ca mamicile lor ia fatat cu loc de parcare la pachet.........................
concluzionand va spun ca am luat masina asta din "dragoste", scumpa cei drept 18000 de euro...dar adunand toate neajunsurile de mai sus cu precadere cele tehnice tind din ce in ce mai mult sa cred ca nu m-am indragostit de cine trebuie
imi cer scuze daca am fost si pe langa topic.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Mai 03, 2010 9:55 pm

Asta e , pacat de model ....
Nu le poti avea pe toate , nu ? Sau da...?
Scumpa , am spus , in perioada aceea la 18 - 19 000 .
Abia acum are pretul corect ... in euro .

Avatar utilizator
o_mores
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 6:14 pm

Mesaj de o_mores » Mie Mai 05, 2010 10:47 am

Eu sunt multumit de Lancerul meu. L-am luat SH la ~30.000KM foarte ingrijit. Initial am testat un Lancer mai obosit putin, dar am avut rabdare, am mai mers cu tramvaiul o luna... si am gasit unul foarte intretinut.

Sunt foarte multumit de interior la partea de greieri, am avut noroc sa dau peste unul bine inchegat nu se aude nimic de prin bord sau de prin usi. Doar geamul din stanga unerori are un tacanit ca si cum ar fi intrat o pietrica pe acolo, il mai misc sus-jos si se rezolva temporar.

Insonorizarea, de care s-a facut mult tam tam aici, e la un nivel acceptabil pina la urma, la drum intins chiar nu ma deranjeaza.

Ce nu-mi place e un zgranganit pe spate dar care incetisor o sa rezolv si problema asta, o sa insonoriez portbagajul si o merg cu ea la service sa investighez si zgrananitul in sine. (acum 2 zile am gasit un plastic desprins in stanga unde e rezervorul)

Ar mai fi si vopseaua, n-am mai vazut strat de vopsea asa subtire la nicio masina.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mie Mai 05, 2010 11:31 am

eu am desfacut sistemul audio pentru a instala un cablu audio pentru mp3 player si cred ca am identificat una din problemele legate de greierasi. E vorba de piesele de plastic folosite la imbinarile dintre componente. Acestea se contracta la rece si automat cresc spatiile dintre imbinari. Am pus putina vasilina pe ele si acum au disparut zgomotele cel putin la cele din zona unde am avut acces.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori