Am Rupt O Roata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Dec 08, 2009 10:45 am

Daca ai Casco, atunci iti sugerez sa o repari si apoi doar tu vei putea decide si spune daca merge la fel ca inainte sau nu. Oricum dupa reparatie va trebui sa reglezi iarasi geometria si unghiurile si vei vedea cat de corect sta roata si se aliniaza la caroserie.
Totusi daca ti se schimba piesele pocnite cu unele noi (si aici ma refer ca si Tanaka la restul pivoti, capete de bara, sa vezi daca e indoit lonjeronul si trebuie indreptat) s-ar putea sa iasa bine si sa fie la fel ca inainte.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Dec 08, 2009 10:56 am

Raspunsul lui bobu a fost foarte bun, chiar daca e vorba de alt lancer. Piesele care se schimba in astfel de situatii sunt cam aceleasi si preturile tot cam la fel fie el lancer nou sau classic.
@ciot18, nu inteleg intrebarea ta in conditiile in care nu stii exact ce s-a stricat la masina. Cum poti sa intrebi pe cineva daca o sa mai fie ca inainte daca nici nu stie ce e stricat la masina? Mai ales in conditiile in care ai casco intrebarea e chiar fara rost. Astfel de intrebari le adresezi catre cei de la service-ul unde faci reparatia.

PS. Nu mai scrie ca pe chat folosind 'nimik', 'shi', etc. Toti intelegem limba romana asa cum e ea; nu trebuie sa te chinui sa o inbunatatesti. Arunca o privire si la REGULAMENT ca sa nu avem surprize.

Avatar utilizator
ciot18
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 07, 2009 4:54 pm

Mesaj de ciot18 » Mar Dec 08, 2009 2:06 pm

Scuze pentru lucrurile mentionate de tine sunt 100% de acord...dar am canet dee 8 ani si e a 2 masina pe care o schimb...nu am avut niciodata nici un accident deci nu am avut treaba cu service asa ca cer doar un pic de intelegere si ceva sfaturi de la unii care au mai multa experienta in materie!

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Dec 08, 2009 2:59 pm

apropos de limba romana...cix..si tu ai scris inbunatatesti...:-)

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Dec 08, 2009 3:08 pm

QUOTE (ciot18 @ Dec 8 2009, 02:06 PM) Scuze pentru lucrurile mentionate de tine sunt 100% de acord...dar am canet dee 8 ani si e a 2 masina pe care o schimb...nu am avut niciodata nici un accident deci nu am avut treaba cu service asa ca cer doar un pic de intelegere si ceva sfaturi de la unii care au mai multa experienta in materie!

Numai cei din service pot sa-ti raspunda la intrebarile astea. In functie de cat de buni sunt in ceea ce fac, asa o sa-ti scoata masina la fel, sau nu.

Avatar utilizator
IF 67 ELY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 15, 2009 1:04 pm
Contact:

Mesaj de IF 67 ELY » Sâm Ian 09, 2010 8:48 am

ca sa te linistesc putin, am patit si eu ceva. la 210 km/h am luat o groapa care la viteza aia s-a simtit foarte rau, si a inceput beleaua... inclusiv la relanti imi tremura volanul parca eram cu o dacie cu planetare rupte. viteza nici nu mai vorbesc. am zis ca mor de ciuda... m-am dus la o vulcanizare care ti-o recomand, si ce crezi, roata crapata 10 cm...am sudat-o, am echilibrat si indreptat toate rotile, i-am facut geometria, m-a costat 5 mil. si ce sa vezi? e ca noua acum...huh

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori