Vreau Sa Imi Cumpar Un Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
The Godfather
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 10, 2010 12:02 am

Mesaj de The Godfather » Mie Feb 10, 2010 12:19 am

Salut,

M-am hotarat sa imi cumpar un Lancer, dar nu m-am decis inca asupra motorului... 2L diesel sau 1.8 benzina. As vrea daca se poate cateva pareri nu numai despre motor ci si despre masina in general de la cei ce au deja una din acestea/ ori vreun fericit care le are pe amandoua. Am facut deja un drive test cu 1.5 benzina destul de scurt (9 km) si mi s-a parut ca simte destul de serios denivelarile de pe drumurile noastre.

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.

Avatar utilizator
ronin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 14, 2009 11:40 am
Contact:

Mesaj de ronin » Mie Feb 10, 2010 7:28 am

QUOTE (The Godfather @ Feb 10 2010, 12:19 AM) Salut,

M-am hotarat sa imi cumpar un Lancer, dar nu m-am decis inca asupra motorului... 2L diesel sau 1.8 benzina. As vrea daca se poate cateva pareri nu numai despre motor ci si despre masina in general de la cei ce au deja una din acestea/ ori vreun fericit care le are pe amandoua. Am facut deja un drive test cu 1.5 benzina destul de scurt (9 km) si mi s-a parut ca simte destul de serios denivelarile de pe drumurile noastre.

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.
Incearca sa citesti opiniile posesorilor despre partile mai putin bune ale masinii.
Pareri de bine vei avea multe.Sper sa nu fiu criticat pt asta dar,"parerea mea",nu recomand D

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Feb 10, 2010 8:29 am

Salut, eu zic ca merita sa-ti iei un Lancer . La ora actuala, eu inca sunt multumit de alegerea facuta (1.8).

Diferenta intre motoarele de 1.8 si 2.0, desi nu mare in cifre, este destul de mare la stilul de condus. Daca diesel-ul are un cuplu destul de ucigator dar te obliga sa mesteci tot timpul in schimbatorul de viteze, benzinarul e mai calm dar duce pe o plaja de turatii semnificativ mai mare. Diesel-ul mai are doua dezavantaje: zgomotul si... fiabilitatea ceva mai mica (cel putin asta a rezultat la noi pe forum, unde la benzinare n-au aparut probleme, dar la diesele au fost cateva). Desigur, are si marele avantaj al consumului.
Eu zic ca daca nu esti hotarat dinainte pe ce tip de motorizare vrei sa mergi, atunci mai bine mai fa niste test-drive-uri, inclusiv cu motorina.

Cat despre pietrele de la rinichi, daca mai ai nevoie de ele, nu-ti lua Lancer Glumesc, la faza cu suspensiile este dupa cum simte fiecare, mie de exemplu, desi am Intense (adica suspensii ceva mai sport), nu mi se pare insuportabil comportamentul pe denivelari, dar stiu ca mai erau colegi pe forum care erau mai deranjati de acest aspect.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Feb 10, 2010 9:28 am

Sunt mai multe topicuri (unele chiar proaspete) despre Lancer '08 in care persoane care doresc sa il achizitioneze pun intrebari. Discutiile se muta acolo.
Multumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori