Avertizarea Pentru Centura De Siguranta

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Feb 17, 2010 2:41 pm

***********************************************************************

************************************************************

Limbaj necorespunzator - 20% warn - andrei

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Feb 17, 2010 2:43 pm

Nu ati vazut bucati de carne zburate prin parbriz ca in momentul acela nu cred ca mai ieseati in afara localitati fara centura pusa. Recunosc, in localitate nu o port nici eu, dar afara...mereu.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Feb 17, 2010 2:44 pm

Daca scoti mufa aia de sub scaun nu inseamna ca ai umblat la senzori. Pur si simplu il faci sa creada ca ai mereu centura pusa.
Prin piuitoarea aia se mai aud si alte sunete, cum ar fi ala ca se goleste rezervorul sau ca temperatura exterioara scade sub 3 grade. De gasit oricum nu e greu de gasit. Chiar daca scapi de piuitoare o sa mai ai un mesaj in permanenta pe bord care zice Fasten Seatbelt.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Feb 17, 2010 2:57 pm

Usurel fratilor, nu va incingeti in halu' asta ! Problema are o rezolvare ultrausoara, testata de mine : doua "catarame" de centura, de pe o masina casata, cumparate de la nenea de la Remat pe doua plastice de bere.Le infigi in "prizele" lor si ai rezolvat piuitul. Asta ca solutie pentru traficul din Bucuresti. Pentru afara - portul centurii neconditionat.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Feb 17, 2010 3:16 pm

sobolanu, conteaza masina sau in general se cam potrivesc toate cataramele?! nu am comparat niciodata alea de la masini diferite

p.s - mai devreme era postat un raspuns al lui alexutzu vizavi de ce a zis driverx, acum nu mai e, in conditiile in care nu era mai jignitor fata de alte commenturi...e ok sa se faca asta fara sa se anunte motivul stergerii?!

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Feb 17, 2010 4:08 pm

Eu nu l-am jignit cu absolut nimic. Dar unii ca el nu pricep ca asemenea gandiri precum o are el, au implicatii mult mai departe decat strict propria lui persoana. De fapt, fix ceea ce il supara pe el si anume tziuiala aia e chiar masura luata de producatorii in urma "alegerilor personale" facute de altii inaintea lui cu ani buni buni in urma. Si aia gandeau FIX LA FEL, credeau ca ei is in stare sa gandeasca mai bine ce e corect pentru ei, cel putin in materie de siguranta auto. Dar nu is in stare sa vada nici macar atat, dar la gura si scandal raspund bine....tare bine.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Feb 17, 2010 4:09 pm

Am obs ca mi-a fost sters raspunsul si chiar sunt curios daca-si poate motiva gestul/decizia cel care a sters raspunsul meu.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Mie Feb 17, 2010 4:11 pm

@balishag

eu am sters postul lui alexutzu.

MOTIVATIE : daca citea driverx raspunsl iesea o cearta de toata frumusetea.

revenim ontopic.

Faci exces de zel, las-o mai moale! - andrei

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 17, 2010 4:13 pm

QUOTE (biku @ Feb 17 2010, 04:11 PM) data viitoare cand mai sterg un post o sa iti dau un PM.
As aprecia daca moderatorii ar da PM fiecarui user in parte pe viitor, cand sterge ceva.

Multumesc si as mai aprecia deasemenea daca discutia ar reveni, cu calm, ontopic.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Feb 17, 2010 4:17 pm

Driverx un singur lucru vreau sa intelegi foarte clar.....cu toate ca tu ai impresia ca esti foarte ..... foarte informat si cult....tin sa iti amintesc, ca prin raspunsul ********************************************************************************
*******

**************************************************************

*****************************************************************************

Daca aveti ceva de impartit, continuati la Combat Zone, aici se va continua strict ontopic. - andrei

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori