Salut tuturor..Posesor de Mithubishi 1.5 de 3 luni deja

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
zanfirdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2007 10:32 am

Mesaj de zanfirdm » Vin Noi 23, 2007 11:21 am

Am citit ce sa , se , spune pe aici...Acum nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar nici nu pot fi sigur..Eu locuiesc in Rusia, aici a venit direct de la Japan. In fine.. ce ma uimit pana acum...din parerile negative...dar nici nu am inteles prea bine )//./Plangerile referitoare la "zgomotul" motorului sunt la cel de 1.5 benzina..sau cel pe motorina..Pentru ca vreau sa zic ca nu exista nici un FEL DE ZGOMOT..pe nici un fel de "rece"( la noi sunt deja -13) sincer..Apoi afirmatiile referitoare la materiale...ca ar fi comparabile cu lOGAN WOAAAAAAAW........... ar fi bine pt ai nostri sa aiba..aceleasi materiale...Consum si impresii..si partii negative..(personale) le-am postat deja la jurnal de bord...Pentru cel ingrijorat cu miscarea si zgomotul din porbagaj...NU EXISTA....Zgomot la viteza mare..nu exista...Porbagaj cu sistem greu de inchidere..dap...daca nu ar fi fost asha..la greutatea acelei "usi" sa ma exprim asha...ar cadea drept in capul posesorulu,,are un sistem de amortizare...care banuiesc ca in timp se va lasa..( eu nu am folosit porbagaju..cre ca de vreo 3 ori lam deschis ) >refeeritor la ce a spus un alt coleg de pe forum..dap este putizn rigida si zgomotoasa pe spate..motive nush....voi schimba patinele si voi vedea..( am nokian acum pt iarna) . Este intradevar putin cam grea 1250 si ceva daca nu ma insel pt 1.5 dar motorul se comporta exceptional (parere personala) ..Tenta de europenizare..sincer nu o vad...este o mashina cu "aspect suparat, care impune respect" ceea ce o mitha face..pe sosea...Inauntru nu ma pot pronunta daca sa europenizat sau nu...cei mai in masura vor spune..dupa..
ACUM TREBUIE SA REAMINTESC CA EU LOCUIESC IN RUSIA..SI MULTE DIFERA..( EXEMPLU EU AM INCLUS INCALZITOARE IN SCAUN IN DOTAREA STANDARD+INCALZIRE ELECTRONIKA GEAMURI SI OGLINZI.) IAR PARERILE MELE SUNT PROVIN DIRECT DIN ANALIZAREA LANCER-ULUI MEU . NU MA POT PRONUNTA LA CE VA FI IN TARA...SPER SA NU CUMVA SA FACA ACEEASI PORCARIE "PIATA EST-EUROPEANA" Mentionez pe piata ruseasca masina a avut succes imens
ACUM :
un "+" . sistemul audio cu MP3 te lasa blocat .. super mistho ,.,..super sound....iar chiar si fortat "plasticele" usii nu reactioneaza in nici un fel
un "-" faptul ca nu are stergator luneta spate..banuiesc ca deranja designul , dar aici chiar era super util.
Cam atat , sper ca cei pe care iam contrazis intr-un fel sau altul sa nu se superew..dar cum am zis am prezentat ceea ce au simt dejade 3 luni cu aceasta masina

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Mie Noi 28, 2007 10:30 pm

salut... ma bucur ca esti multumit de masina si sper sa nu ai parte de incidente neplacute cu ea...
Scriu aici deoare ce sunt unul dintre cei care au spus ca sunt de parere are o tenta europeana atat exterior cat si interior...intradevar arata super masina... multe elemente marfa la estetica ei... dar parca dimensiunile, forma si dispozitivele de iluminat(fata/spate) sunt usor comparabile cu cele ale unei masini europene... de exemplu la exterior: forma creata in partea frontala a masini o duce usor spre un volvo s40(farurile lasate usor in spatele masti frontale).. e drept, imi place mai mult cum arata mitsu decat volvo... e mult mai agresiv ...lateralul si spatele mi se pare ca duce putin la o masina cu concept italian... gen Alfa Romeo.. stopurile alungite pe spate, drepte..si inelele care se obserca prin sticla clara de la stop asezate liniar ... ma face sa imi aduc aminte de Alfa 159 . Spun asta fara sa fii facut vreun studiu pe acest caz ci doar ca parere personala.. Daca ar fii sa dau o nota de la 1-10 acestei masinii din pct de vedere estetic as da 10 .. chiar daca am facut comparatia cu volvo la fata si alfa la spate... sa nu uitam.. italieni sunt printre cei mai buni creatori cand vine vb de estetica... iar volvo este o masina impunatoare... deci ca rezultat nu a putut sa iasa decat ceva frumos si impunator ..
P.S. interiorul este reusit, mult mai multe dotari, butoane,lumini, display-uri ...dar foarte asemanator cu multe marci europene..
Repet, aceasta este o PARERE PERSONALA cu referire la aspect prin care nu intentionez ca supar posesorii noului LANCER.
REUSITA MASINA... sa o stapanesti sanatos si cum am mai spus fara incidente

Avatar utilizator
zanfirdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2007 10:32 am

Mesaj de zanfirdm » Joi Noi 29, 2007 12:01 pm

QUOTE (yubu)salut... ma bucur ca esti multumit de masina si sper sa nu ai parte de incidente neplacute cu ea...
Scriu aici deoare ce sunt unul dintre cei care au spus ca sunt de parere are o tenta europeana atat exterior cat si interior...intradevar arata super masina... multe elemente marfa la estetica ei... dar parca dimensiunile, forma si dispozitivele de iluminat(fata/spate) sunt usor comparabile cu cele ale unei masini europene... de exemplu la exterior: forma creata in partea frontala a masini o duce usor spre un volvo s40(farurile lasate usor in spatele masti frontale).. e drept, imi place mai mult cum arata mitsu decat volvo... e mult mai agresiv ...lateralul si spatele mi se pare ca duce putin la o masina cu concept italian... gen Alfa Romeo.. stopurile alungite pe spate, drepte..si inelele care se obserca prin sticla clara de la stop asezate liniar ... ma face sa imi aduc aminte de Alfa 159 . Spun asta fara sa fii facut vreun studiu pe acest caz ci doar ca parere personala.. Daca ar fii sa dau o nota de la 1-10 acestei masinii din pct de vedere estetic as da 10 .. chiar daca am facut comparatia cu volvo la fata si alfa la spate... sa nu uitam.. italieni sunt printre cei mai buni creatori cand vine vb de estetica... iar volvo este o masina impunatoare... deci ca rezultat nu a putut sa iasa decat ceva frumos si impunator ..
P.S. interiorul este reusit, mult mai multe dotari, butoane,lumini, display-uri ...dar foarte asemanator cu multe marci europene..
Repet, aceasta este o PARERE PERSONALA cu referire la aspect prin care nu intentionez ca supar posesorii noului LANCER.
REUSITA MASINA... sa o stapanesti sanatos si cum am mai spus fara incidente

Nu ma intele gresit, eu nu am zis ca nu ar fi,sau, in nici un caz nu mam suparat., fiecare isi are dreptul la parerea lui. Ce am crezut eu tot ca si parere personala , a fost ca sa exagerat referitor la materiale , in rest banuiesc ca exista un sambure de adecar. Eu cred ca au incercat sa faca un model care sa intre mai bine pe piata sa cucereasca mai mult din Europa , cam atat, nu stiu ce sa zic.Per total este o masina buna ,poate chiar mai mult de atat.La asemanarea cu Volvo ai dreptate , notez si eu , si este posibil si la celalalte, dar, dupa cum am spus nu sunt un expert.Si , sa nu uitam,tunningil a aparut din dorinta oamenilor de a avea ceva unic, si toate modelele/gamele/marcile de masini au suferit un tunning,deci,oricat sar chinui o echipa pentru omasina noua, nu vor satisface nicicand exigentele clientilor,mai ales ale noastre ) Mersi pentru urari si tzie itzi doresc la fel.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 68 vizitatori