Ce Becuri Are Lancerul?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Oct 16, 2010 6:14 pm

pe stop ce becuri stau?...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Oct 17, 2010 10:14 pm

la semnalizare 7443, la pozitie t10/w5w, la pozitie + stop 7443/7440, marsalier+ceata 7443 . astea sunt codurile de la leduri.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Oct 28, 2010 12:46 pm

E putin offtopic dar totusi indraznesc ca sa nu mai deschit altthread.
Cde unde se regleza farurile pe inaltime de sub capota, nu ma refel al acea rotita din interior? As vrea sa le mai ridic oleaca ca mi se par ca bat prea jos desi din interior sunt ridicate la maxim rotita e in pozitia 0.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Joi Oct 28, 2010 3:33 pm

daca afli, chiar te rog sa deschizi un thread in tutoriale ca ma intereseaza si pe mine.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Oct 28, 2010 7:58 pm

Pai hai ca va zic eu.

Am pus si o poza. Din pacate era singura poza cu farul de lancer pozat din spate si nu e cea mai buna pozitie. Totusi se poate vedea de unde se regleaza. In partea de sus a farului e un surub (cel care se vede numai pe jumatate) si se strange/desface cu o tubulara de 10. Ala e reglajul principal si ar trebui sa fie suficient. Mai este si in spatele motorasului un reglaj dar ala e indicat sa il reglati numai daca surubul de sus e strans la maxim si totusi farurile bat prea jos. Ca si reper pentru gasirea surubului puteti sa luati mufa cea mare. Este exact deasupra. Indicat e sa faceti asta cand e intuneric, iar masina sa fie cu fata catre un zid si sa reglati ambele faruri la aceeasi inaltime.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Dum Apr 21, 2013 11:35 am

Bănuiesc ca se ?ncadrează bine ?n topicul asta: mi s-a ars poziția dreapta fata.... Și nu găsesc manualul.... Cum se schimba poziția față dreapta?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Apr 21, 2013 10:07 pm

iti trebuie o mana foarte subtire si "simtul gaurii" foarte dezvoltat.
cred ca in manual scrie sa desfaci gatul rezedrvorului de lichid de parbriz, eu l-am schimbat fara aceasta operatiune.
bagi mana pe langa aripa, gasesti soclul becului, invarti - nu mai stiu sensul, dar incerci in ambele sensuri - si scoti soclul si becul.
la montare se face operatiunea inversa, dar iti trebuie mai multa indemanare, spatiul foarte ingust si trebuie sa te ghidezi doar dupa ce " vezi" cu degetele.
succes!

Avatar utilizator
twee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 26, 2008 3:19 am

Mesaj de twee » Lun Apr 22, 2013 9:30 am

Ca la orice surub, in stanga se slabeste, in dreapta se strange.

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Lun Apr 22, 2013 11:32 am

Intradevar iti trebuie mana de " ginecolog" dar si eu l-am desurubat si insurubat la loc fara alte demontari . Cursa stanga/dreapta este de doar 5 grade .Tubul la capatul caruia este becul il poti recunoaste dupa forma de " fluture " .

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Iun 21, 2013 3:57 pm

Pentru farul dreapta e mai bine sa demontezi gatul vasului de lichid de spalare - e necesara o cheie de 10 si merge mai usor asa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori