Mitsu Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 30, 2007 2:30 pm

QUOTE (adysss)Baietii s-au aprins de la treaba cu inghetatul franei de mana si nu a mai vazut nimeni postul meu
Asa ca am fost nevoit sa ma citez.

Postul tau este interesant, din pacate nu am stiut sa-ti raspund...
Legat de frana de mana am exemplificat pentru a sugera ca desi e vorba de niste cabluri...care teoretic pot ingheta la fel de bine ca si in cazul daciilor, practic, nu prea se intampla la fel.
Dar nu s-a aprins nimeni.

Avatar utilizator
aersun
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:49 pm

Mesaj de aersun » Vin Dec 07, 2007 9:19 pm

ce subiect de doi lei dezbateti sunteti praf...hai pa

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Vin Dec 07, 2007 9:50 pm

Nu vreau sa intram in vreo polemica dar aersun..te rugam sa te intorci la originile si aseiz-ul tau..
rog un moderator sa faca ordine cu acest "membru" care a aterizat din greseala de pe forumul celor care mor de capra vecinului pe acest forum..

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Dec 07, 2007 10:16 pm

QUOTE (aersun)ce subiect de doi lei dezbateti sunteti praf...hai pa

sunt cam de doi lei unele dintre subiecte, asa e...te asteptam de mult timp sa propui niste subiecte interesante.
da-i drumu'...te ascultam.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Dec 07, 2007 10:54 pm

aersun, problemele de personalitate se rezolva la psiholog, nu pe forumuri publice.

Avatar utilizator
zanfirdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2007 10:32 am

Mesaj de zanfirdm » Sâm Dec 08, 2007 12:29 am

QUOTE (aersun)ce subiect de doi lei dezbateti sunteti praf...hai pa
Cazusi de pe craca mai "asta maidanez de cartier" .. poate ti-ai pierdut prafu...no....noi nu servim,,,dute si lasa-ne..

Avatar utilizator
hot
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 08, 2007 6:58 pm

Mesaj de hot » Dum Dec 09, 2007 4:37 pm

Va rog imi raspuneti si mie la niste intrebari:
1.Motorul D-id,este de provenienta wv e clar dar unde se fabrica acesta?(parca nu as crede ca in germania,dupa care il trimit nemti cu vaporul pana in japonia pt.a-l ansambla acolo japonezii)
2.Chiar daca e acelasi motor ce turbina foloseste,injectia e de tip bosch sau ce fel(stiu ca e pompe duse)(ca din nou chesti de genul asta cu motor comun mai sunt si la alte case si se practica la majoritatea brandurilor-vezi fiat cu opel,ford cu peugeot,ford cu volvo s.a.dar totusi au modificari majore in ce priveste turbina injectoarele,calculatorul masinii.La fel e si in cazul lui lancer sau are aceleasi componente motorul diesel ca cel de pe passat6).
Multumesc.

L.E.Am pus niste intrebari si pe forumul wv in legatura cu acest motor si astept reply-urile.Din ce am citit pe acolo(la wv)ma ingrijoreaza acest motor.Apar foarte multe probleme la el(aici ma refer la passat care este echipat cu acest motor).

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Vin Dec 21, 2007 12:14 pm

salut, am un lancer 2008 si nu am manualul de utilizare inca, il aveti in format electronic careva?
ms

Avatar utilizator
zanfirdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2007 10:32 am

Mesaj de zanfirdm » Vin Dec 21, 2007 12:35 pm

QUOTE (Vertex)salut, am un lancer 2008 si nu am manualul de utilizare inca, il aveti in format electronic careva?
ms
Se pare ca din pacate inca nu exista acest manual printre useri nostri,va veni si acela.. si atunci cu siguranta va fi pus sus
Nu ne faci si noua "cunostiinta" cu jucaria ta ? poze detalii...daca se poate ???

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Vin Dec 21, 2007 9:53 pm

pai pentru inceput pot sa va spun ca e varianta 1.5 inform culoare neagra.
la comp de bord daca apas de mai multe ori e info imi apare ceva cu setup menu , care e butonul prin care acesez meniul si cam ce pot sa schimp pe acolo?

nu ati incercat pe ceva forum mitsubushi din alta tara? poate au un manual in engleza, ca ar fi bun si acela.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori