Tentativa Achizitie Lancer My2011

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Dec 07, 2010 11:09 pm

QUOTE (Flipper @ Dec 7 2010, 11:06 AM) Astia de la mitsubishi nu prea fac discounturi pt ca sunt masini bune, care arata bine cel putin lancerul si e normal sa nu faca. ....
....

Cred ca e cel mai tare motiv care l-am auzit pana acum. Tare. Pe Daciaclub exista topicul Bula Daciotului. Cred ca trebuie sa facem ceva similar si aici. As sublinia ca avem nevoie mare de asa ceva.

Daca ar iesi figurile de "masina speciala" din proprietari si mai ales din Mitsu Sales Romania, probabil ar ramane ceva loc sa se puna naibii pe treaba, ca in afara de Colt, Mitsu n-are deloc prezenta pe sosea precum o are in multe tari vecine cu Romania. Stiu, e greu, ca aici e cultura VW si TDI, dar dat fiind ca asta e contextul, cu atat mai mult ar trebui sa aiba o politica de vanzari care poate fi ORICE, numai sa fie diferita de "avem masini bune, n-avem la ce sa facem discaut"........

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mar Dec 07, 2010 11:58 pm

Fara sa supar pe cineva....hai sa nu le laudam prea mult, nu credeam ca o sa zic asta, dar dupa un contact cu alte masini europene este mult inferior(finisaje si atentia la detalii), CEL PUTIN CAT E AUTOTURISMUL NOU, ce ne rezerva viitorul la capitolul fiabilitate poate rasturna balanta.
Treaba cu discountul e o mare magarie in tara asta, decat sa vand mai mult si putin mai ieftin mai bine nu vinde, asta da mentalitate....

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Dec 08, 2010 1:10 am

Si eu am plecat de la MCar cu un gust amar dar am poposit la Mit Motors cu zambetul pe buze. Domnul de acolo, SM, a fost mult mai dragut decat doamna GP de la MCar. Discount mult mai mare si alt ton. Fara suparare dar la MCar se purtau de parca imi faceau o favoare ca ma scapa de bani (ceva de genul "noi nu avem chef sa vindem dar daca insistati ca nu aveti ce face cu banii, fie, acceptam sa-i luam noi", plus oferte de pret cu greseli intentionate de calcul doar asa sa-ti ia fata etc). Asa cum ti-au spus si colegii de forum fie incerci sa vorbesti cu alt agent de vanzari de la MCar sau schimbi dealerul cu totul. O sa avem si noi dealeri ca in Germania (vezi preturi pe mobile.de la masini noi) cand o sa emigreze aia aici. Pana atunci trebuie sa ne multumim cu bastinasii. La negociere vezi ca discountul poate lua multe forme: bani, accesorii, manopera gratuita la revizii...toate trebuie cantarite. Si grabeste-te daca vrei sa mai apuci sa o inmatriculezi anul asta. De la 1 ianuarie platesti noua taxa Boc.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Dec 08, 2010 10:47 am

Daca e vorba de GP (din Expozitiei) pe care o stiu eu, ma mir ca ti s-a parut asa. E una dintre cele mai profesioniste si amabile persoane de la MCar IMO... Anyway, sa revenim on-topic. Incearca intai la toti dealerii din Bucuresti, inclusiv la MIT si cel de pe Sos. Giurgiului/Jilava si apoi, bineinteles, poti studia si oferta vecinilor. Oricum, grabeste-te. Asa cum a spus si wall, taxa Boc se apropie si vei da exact vreo 500 euro in plus... asta pe langa cei 500 de care ziceai tu.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Dec 08, 2010 12:57 pm

QUOTE (chacha @ Dec 7 2010, 04:24 PM) si daca e non UE nu platesti si vama?

nu stiu cu me cu asta..uitasem....dar zimbet ne poate da detalii ca el a facut asa ceva si stie

sustin ideea cu moldova...uite preturi pe site(daca discuti poate mai si lasa): http://www.mitsubishi-motors.md/models/ ... r_X&p=comp

cel mai scump model benzina 2.0 intense cu cutie automata(cum are zimbet) e 15 mii de euro si la invite(care e mai ieftin) ai mai multe dotari decat la invite-ul de la noi

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Dec 08, 2010 1:16 pm

Marius atentie: aia sunt $ !!! ...cu atat mai bine

asta in conditiile in care astea sunt preturile la Clasic:

* Lancer 1.6 Comfort E83 — 14 290 $
* Lancer 1.6 AT Comfort E83 — 15 200 $

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Dec 08, 2010 2:59 pm

da..eu am luat cel mai scump de 20 si ceva de mii de dolari si am facut conversia in euro...ca sa vezi acolo e 15 mii cel mai scump 2.0 cvt si la noi este 20 de mii fara tva 1.8 cvt

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Dec 08, 2010 3:48 pm

pai daca iei din Md. cred ca platesti acciza 10% (la noi este gata bagata in pret). Faci calculul si vezi daca iesi mai bine. Atentie mare si la dotari. Modelele produse pentru piete diferite au prostul obicei de a avea dotari diferite

Avatar utilizator
carisma_gdi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 8:07 pm

Mesaj de carisma_gdi » Mie Dec 08, 2010 7:01 pm

Pentru mine urmatorele aspecte le consider importante la un Mitsubiushi

*siguranta activa(ESP) si pasiva (Airbaguri si structura)
*motorul
*stabilitatea masinii - suspensia
*fiabilitatea

Am avut un Carsima GDI 1.8 si dupa 250 mii Km am fost nevoit sa renunt la ea, avea numerele expirate si nu merita sa o inscriu in Ro din cauza taxei.

Alte aspecte legate de design sau optionale nu au mare importanta si prefer sa renunt la ele si sa ascult cum suna motorul la 6500 de ture. Sincer as prefera o varianta vanduta in SUA si la acelasi pret..)

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Dec 08, 2010 9:08 pm

motorul de 2000 benzina se pune pe masinile din statele unite si din "statele sovietice" - din cate stiu eu.
ca dotari in plus ce stiu de la zimbet lancerul din moldova are incalzire in scaune ca echipare de baza - de rusia frig brrr.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori