Probleme New Lancer. Discutii. Dezbateri.

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mircea01
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 07, 2008 8:01 pm

Mesaj de mircea01 » Lun Apr 07, 2008 8:44 pm

QUOTE (altuning)Pana acum am facut 1500Km si totul este oky.
O singur a mica chestie, parca portbagajul nu se inchide bine,
in rest e beton.

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Apr 07, 2008 11:46 pm

Acel maner din portbagaj de care ziceti ca e inutil, are un rol. Cand masina e murdare de noroi (dupa un drum pe ploaie), daca vrei sa inchizi portbagajul si nu ai avea acel maner cu care sa apropii capacul portbagajului inainte de a-l tranti impingandu-l de sus in jos, ai constata ca esti obligat sa tragi de marginea cea mai noroiata a capacului. Asa mi se intampla la Peugeot 307 SW si mereu ii blagoslovesc pt. ca nu au pus un astfel de maner...

Avatar utilizator
Liquidd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 14, 2008 8:43 pm

Mesaj de Liquidd » Lun Apr 14, 2008 8:56 pm

QUOTE (Vertex)am gasit astazi pe un forum un post cum ca noul lancer ar avea ceva probleme la suspensia spate, a observat cineva probleme?

http://www.lancertuners.com/modules.php ... opic&t=457


daca credeti ca trubuie mutat topicul in sectiunea dedicata acestuia (am observat ca mai exista unul cu probleme new lancer) rog un admin sa faca onorurile


Salut,
eu am cca 8500 de km(lancer intense, 2.0Di) si pana acum nu am observat asa ceva... parerea me este ca se comporta foarte bine pe sosea...

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Apr 20, 2008 10:13 pm

salut am si eu o intrebare
am lancer208, 140 cai motorina si 3000 de km ..... ori m-am invatat cu ea ori chiar nu mai trage ca la inceput .......care stiti o modalitate simpla ( o sa ma duc si la service) de a verifica turbina sa vad daca mai merge la parametrii normali

am mai scris si pan alta parte dar asa am mai multe sanse sa primesc un raspuns

Avatar utilizator
The Hammer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:44 am

Mesaj de The Hammer » Dum Apr 20, 2008 11:08 pm

QUOTE MesajTrimis: Dum Apr 20, 2008 9:13 pm Titlul subiectului: turbina suspecta
salut am si eu o intrebare
am lancer208, 140 cai motorina si 3000 de km ..... ori m-am invatat cu ea ori chiar nu mai trage ca la inceput .......care stiti o modalitate simpla ( o sa ma duc si la service) de a verifica turbina sa vad daca mai merge la parametrii normali

am mai scris si pan alta parte dar asa am mai multe sanse sa primesc un raspuns

probabil ca te-ai invatat tu cu ea .... dar asta nu e un raspuns "notabil" sa zicem , in schimb eu personal am inceput sa o aud , la propriu , acel "fassait" parca e mai tare acum....asteptam pareri

Avatar utilizator
k12r0y
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 26, 2008 12:46 pm

Mesaj de k12r0y » Mar Apr 22, 2008 11:16 am

al meu a dat cu mucii in fasole.
am fost la 950km la prima verificare. mi s-a dat ok-ul si am plecat la plimbare spre ungaria. la 1km de granita (100km de timisoara) a pierdut brusc puterea. mergea la relanti, dar accelerat peste 1500-2000 se ineca si se auzea un fasait groaznic.
sunat la service la tm. primit raspuns: "uite-te sub capota ca o fi sarit vreun fir"
sunat la asistenta MAP. primit raspuns: "nu umblati la masina, trimitem platforma"
am lasat masina la service, si azi s-a dovedit ca intr-adevar sarise o conducta de la turbina. din nou m-a certat ingineru de la receptie ca nu am vrut sa ma uit eu ce conducta e sarita cum imi spusese la telefon. intr-o ora au pus-o ei.
i-am rugat sa-mi explice care a fost problema, sa stiu sa o fac si eu data viitoare. e simplu: ridici masina pe cric, te bagi sub ea, desfaci cu capac de plastic prins in 6 suruburi si acolo e. :|
are cineva o surubelnita?

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Apr 22, 2008 12:06 pm

QUOTE e simplu: ridici masina pe cric, te bagi sub ea, desfaci cu capac de plastic prins in 6 suruburi si acolo e.Doar atat si tu nici n-ai incercat?! Da' muieti-is posmagii? :-D
Bine ca a fost doar o conducta desfacuta!

Avatar utilizator
arathemis
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 5:13 pm

Mesaj de arathemis » Lun Mai 12, 2008 6:23 pm

Nu stiu daca si altora li se intampla, sau paote fac eu ceva gresit, dar la cd-player mi se pare ca butonul RDM (random) nu merge ca lumea.

De ex. Introduc cd-ul, il citeste, totul ok. Apas RDM (tasta 2). Apare RDM pe afisaj. Daca apas pe >> nu ar trebui sa sara aleator la alta piesa de pe cd? Mie mi se duce pe urmatoarea piesa. Chestie care ma enerveaza, pt ca daca am pe un cd de ex: 10 melodii ale formatiei X, ele urmeaza una dupa alta. Si daca n-am chef sa ascult in mom ala formatia X, trebuie sa tot apas pe >> pana trece de toate melodiile.

Voua vi se intampla asta?

Sper ca m-am facut inteles. :-D

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Lun Mai 12, 2008 11:17 pm

La 330km mi-a aparut un greieras in partea dreapta in zona imbinarii bordului cu stalpul. Daca dau muzica tare zornaie putin plasticele de la usi, in special in spate unde am si localizat problema-la buzunarele portierelor. Imi place mult suspensia, cel putin cea de pe invite. Cand cumparati masina, mergeti si verificati presiunea in pneuri, eu aveam in toate in jur de 3.7atm si trebuie 2.2, va dati seama.

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Mar Mai 13, 2008 12:16 pm

QUOTE (arathemis)Nu stiu daca si altora li se intampla, sau paote fac eu ceva gresit, dar la cd-player mi se pare ca butonul RDM (random) nu merge ca lumea.

De ex. Introduc cd-ul, il citeste, totul ok. Apas RDM (tasta 2). Apare RDM pe afisaj. Daca apas pe >> nu ar trebui sa sara aleator la alta piesa de pe cd? Mie mi se duce pe urmatoarea piesa. Chestie care ma enerveaza, pt ca daca am pe un cd de ex: 10 melodii ale formatiei X, ele urmeaza una dupa alta. Si daca n-am chef sa ascult in mom ala formatia X, trebuie sa tot apas pe >> pana trece de toate melodiile.

Voua vi se intampla asta?

Sper ca m-am facut inteles. :-D

intradevar si eu ma asteptam sa fie random cand dai pe >>, insa daca lasi melodia sa se temine ai sa observi ca urmatoarea este "random"
deci "asa face la toate"


am observat de ceva timp un greieras in zona spatiului de depozitare, din cate mi-am dat seama suna clemele care tin inchisa usa de la spatiul de depozitare.
a mai observat careva chestia asta?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori