Imi iau sau nu Lancer 2008?pls ajutor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Vin Ian 11, 2008 6:50 pm

Ajutati-ma si pe mine ...dau de carnet in curand si mi-a promis tata o masina...am la dispozie cam 15-16 mii de euro..si nush ce sa fac...mai am in curte un vw .un mercedes si un fiatu....fiatu e dezamagitor...dar germanele snt excelente...imi place lanceru pare dragut dar nu vreau sa fac greseala sa dau atatia bani pe el...spune-ti si voi ce credeti pls...ma gandeam sa aleg intre lancer golv 5(preferatu lu tata;))) opel astra new ..sau ford focus..acu ce ziceti si voi ms mult...oricum cine zice de nemtesti de bine are dreptate...chiar isi merita banii...eu am dat 31 pe fiecare si merita total:) ms astept raspunsuri

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Ian 12, 2008 3:00 pm

Cat ai mers cu masina pana acum? La tara sau pe strazi laturalnice etc?

Eu as zice sa iei tu o masina din cele existente si isi ia ai tai una noua. Ce fiat ai? Daca nu te doare inima de el ia-l si foloseste-l in primele luni de carnet pana iti formezi reflexele de trafic si inveti sa parchezi si sa sui masina pe toate bordurile etc. Eu am avut initial o dacia 1300 din 1979 cu care am zgariat mai multi stalpi de parcare sau am lasat mici semne pe alte masini .

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Sâm Ian 12, 2008 3:25 pm

nu am mers mai deloc k ...ar fi culmea sa-i zgarii passatu...iti dai seama...am un fiat doblo de 75 de cp...trage asa k o masina de 75 de cp...si a zis k ar vrea sa-mi i-a si mie o masina...sa ma hotarasc...iti dai seama mi-a dat o limita acolo in care s-ar incadra si lanceru....dar snt sceptic in privinta de mithubishi mai ales ...k toate lumea vad k se plange pe forum de plastic si de interior...tata vrea golf...k e nemtesc...acu chiar nush ce sa fac...am spus...astra nou si focus mai intra in discutie...u ce parerea ai..sincer?(chiar dak ma aflu pe forum mitsu:P)

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Sâm Ian 12, 2008 5:00 pm

chiar era nevoie sa mai deschizi un topic?noi pe forum suntem mai carcotasi,mai degraba ne plangem de partile negative decat sa le laudam pe alea pozitive.du-te la mcar,admir-o,cere un test drive si apoi te hotarasti daca ai atatea optiuni la masini.foarte putini de aici ti-ar zice sa iei un vauveu sau ford in loc de mitsubishi.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Ian 12, 2008 8:17 pm

QUOTE (Aky_1121)nu am mers mai deloc k ...ar fi culmea sa-i zgarii passatu...iti dai seama...am un fiat doblo de 75 de cp...trage asa k o masina de 75 de cp...si a zis k ar vrea sa-mi i-a si mie o masina...sa ma hotarasc...iti dai seama mi-a dat o limita acolo in care s-ar incadra si lanceru....dar snt sceptic in privinta de mithubishi mai ales ...k toate lumea vad k se plange pe forum de plastic si de interior...tata vrea golf...k e nemtesc...acu chiar nush ce sa fac...am spus...astra nou si focus mai intra in discutie...u ce parerea ai..sincer?(chiar dak ma aflu pe forum mitsu:P)

Ia fiatul si da-te cu el pe coclauri. Lasa-ma sa iti zic ceva: Nu stii sa conduci! si nu o lua ca pe o jignire. Prima masina pe care o vei coduce va avea de suferit pana iti formezi stilul de condus. Ce daca are doar 75 de cai fiatul? Tu vrei ca prima ta masina sa aiba 150-200 de cai?
O sa patesti ca grasu88 care dupa ce a stat pe bara s-a suparat pe farul din dreapta sau ca prietena mea care a vrut sa schimbam bara de la masina.

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Sâm Ian 12, 2008 8:41 pm

hai mah nici unu cu un lancer 2008 care sa ma ajute si pe sincer?...mi-a pikt pe asta si e cel mai interesant...mai sportiv...dar ma dau inapoi de firma...e singuru lucru...nu am avut si nici nu am mers cu nici unu..am mai intrat si pe celellate topicuri..dar toata lumea isi lauda masina...vreau si eu unu sincer care sa-mi zik clar ce are bun si ce are rau... k plm...o tin 4-5 ani..nu-mi permit sa o schimb asa rpd...si e najpa dak dau chics ms

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Sâm Ian 12, 2008 8:47 pm

andrei ai dreptate...dar sa fim seriosi...am masina de knd ma stiu si ard de nerabdare sa conduc...acu pune-te in situatia mea...sa-ti zik cineva k-ti i-a masina de ziua...ta si sa te lase sa-ti alegi...intre golf..focus...lancer..etc...u chiar ti-ai lua o dacie? acu sincer...ai dreptate si stiu asta ..dar cum as putea sa refuz una din masinile de mai sus

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Sâm Ian 12, 2008 8:54 pm

De?i nu sunt (?nc?) posesor de Lancer ?i eu m? aflu ?n aceea?i situa?ie ca tine. Vreau ma?in? nou?... La mine dup? lungi sesiuni de c?ut?ri, gug?liri ?i investiga?ii alegerea se rezum? la Lancer 2008 vs. Focus 2008. Cuno?tin?ele mele despre Mitsubishi se rezum? la faptul c? sunt ma?ini fiabile (chiar enervant de fiabile), aspect valabil la majoritatea ma?inilor japoneze ?i faptul c? pre?urile la piesele de schimb ?i service sunt medii (cu siguran?? sub cele ale VW, care te ?ngenunchiaz?). Cam at?t ?tiu eu despre Mitsu care, cuplat cu design-ul bestial, m? face s? ?nclin spre aceast? marc?. Totu?i nu inten?ionez s? fac o alegere pripit? ?i a?tept un test-drive cu un Lancer 1.8 benzin? ?i unul cu un Focus echivalent. De asemenea, m-am ?nregistrat ?n cluburile aferente celor dou? m?rci pt a observa ceva feed-back din partea posesorilor.

Cu stim

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Sâm Ian 12, 2008 9:02 pm

o corectare...la vw ai printre cele mai ieftine service din tara...adik...relativ ...asa am eu si stiu...la volvo de ex e mult mai scump....dak esti in garantie si faci la ei e scump insa...la passat schimbu de ulei mi-a cerut 9 mil...si l-am facut in alta parte cu 4 ...si eu m-am gandit la ford...dar nu-mi place modelu 2008...ma dau inapoi doar de firma mithubishi in general ..si nush dak exista taxe vamale 10 & ai ideee?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Ian 12, 2008 9:14 pm

Colegu Aky_1121, mai da-o in masa de treaba, invata sa scrii ca ma seaca scrisul asta de mirc. Invatati fratilor sa scrieti sau nu mai scrieti ca nu suntem obligati sa citim prostia aia de scris.

Unde-s moderatorii cand ai nevoie de ei...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori