Se Inlocuiesc Senzorii De Impact Si La Alte Modele Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mar Iun 14, 2011 12:40 pm

In conceptia lor, NOI suntem de vina pentru orice... Cum ar putea sa justifice altfel? E mai usor sa faci asta pentru a atrage oamenii in service-ul lor... Mie mi se pare stupid... Nu e o campanie de rechemare ci una de inlocuire? Asta e tare...? Eu de exemplu nu mai am masina in garantie pentru ca nu mi-am facut reviziile la ei, de ce mi-au inlocuit GRATUIT senzorii? Cred ca din noblete si grija fata de utilizatorii din Romania, suntem noi mai speciali asa...

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Iul 04, 2011 11:57 pm

La Timisoara au trimis SMS invitandu-ne la o verificare gratuita a masinii, promitand si un cadou pe de-asupra! In mesaj nu pomenesc nimic de rechemare... Oricum, initiativa este laudabila!
Mi-au schimbat senzorul de impact. Eu am pus si problema acelui manson suplimentar peste cablajul electric din zona motorului, dar in final au ajuns la concluzia ca la masina mea nu trebuie. Nu au fost prea convingatori.
Mi-au schimbat (din initiativa lor) si acea valva de aer la servofrana pentru care era campanie de rechemare cred ca prin 2009 sau 2010 (cel putin in SUA era in 2009). Stiu ca alta data am cerut in mod expres sa verifice daca e cazul schimbarii valvei si la mine, iar dupa verificare concluzia a fost negativa. Iata ca dupa doi ani si-au schimbat opinia. Probabil prin 2013 imi vor pune si mansonul de cauciuc...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori