Lancer Storm

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Sep 22, 2011 5:11 pm

Da, e fix Inform cu modificarile din pachetul Storm.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 22, 2011 9:14 pm

QUOTE (balishag @ Sep 22 2011, 01:28 PM) sunt insa curios cat au adaugat la pret pt aceste 'extra' in sensul ca vor cere probabil mai mult de 150 ron pt geamurile si luneta spate (vazut in pretul final).
Storm-ul costa 15.316 de euro - pret de lista fara TVA, iar Lancerul Inform are un pret de lista de 14.744 de euro cu TVA inclus. Deci, daca scadem TVA-ul de 3.953, obtinem un pret de 10.791. Inseamna deci ca, pachetul Storm ridica pretul cam cu 4525 de oiro.

Ieftin.. ca braga!

Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Vin Sep 23, 2011 5:41 pm

Din pacate versiunea asta e pentru drumurile din Germania, nu pentru Romania. Cred ca masina asta dupa 1 an de Romania va fi de plans. Cel putin prin IS/BT/VS...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Sep 23, 2011 7:23 pm

Galati ... Ooo da Galati ... Sa vedeti ce e la Galati ...

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Sâm Sep 24, 2011 8:18 pm

l-am vazut ieri la reprezentanta, la cat de agresiv e la exterior, atat de ..moale e la interior si vorba @khristian, spoilerul parca e lipit cu super glue

Avatar utilizator
daniel.mihut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 29, 2010 3:47 pm

Mesaj de daniel.mihut » Dum Sep 25, 2011 2:30 pm

Eu am jantele puse pe masina si am luat gropi la 120 de am crezut ca am ramas cu volanul in mana.... nu au nici o zgarietura....am trecut si cateva dealuri pe drum de piatra..de padure... si tot nu au zgarieturi.
E drept ca in general merg incet si atent..

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Sâm Oct 01, 2011 9:14 pm

salut,
eu cred ca STORM este un MARE ESEC DE MARKETING deoarece nu poti pune elemente "de fitza" , total nepractice, pe cea mai ieftina varianta de echipare pentru ca cine isi cumpara cea mai ieftina varianata o face evident din motive de buget. ori in cazul asta tu ii pui jante pe 19? . pai cand schimba anvelopele mai bine vinde masina. (pe 18 sunt cam 1000 de lei buc , nu vreau sa caute pe 19 ) .
eleronul este intradevar prost fixat (cel din fata) . ala din spate e ok si arata si bine. si geamurile negre sunt ok. (nu te mai chinuri cu omologarea RAR)
cred ca mergea ca versiune peste intense sau instyle la motorul de 1.8 , in nici un caz la 1.6 inform.
anvelopele sunt intradevar foarte bune (ma refer la marca/model nu dimensiune) .
dar cine stie, poate vizeaza un segment de nisa (cei care isi cumpara masini doar pentru aspectul exterior fara sa se gandeasca ce fac pe viitor).
este intradevar laudabila initiativa de a scoate "editii limitate" , dar mai trebuie gandite putin.
personal decat s adau 4000 si ceva de euro in plus pentru asta , mai bine iau o echipare superioara(invite spre ex) si ai mai multe de castigat.

numai bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori