Lancer Storm

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Sep 21, 2011 1:21 pm

salut, am vazut pe un site .ro mitsubishi, un lancer storm cu anumite optionale din care mi-au atras atentia jantele pe 19. ce parere aveti de pachetul storm?

de pe site:

Lancer Storm are un pachet special de dotări, care vine ?n adiţie la pachetul Inform şi include:
?Pachet exterior sport: spoiler bara fata, praguri exterioare, spoiler bara spate
?Geamuri fumurii (lateral spate + luneta)
?Jante aliaj usor tip ?Diamond Cut? de 19? cu pneuri Nokian 225/35/R19; roata de rezerva de dimensiuni reduse (125/70D16)
?Eleron design elegant

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Sep 21, 2011 1:58 pm

Jantele iti rup toate organele interne
Spoilerul pt bara fata e superb dar complet nepractic, o sa il atingi de orice denivelare si o sa iti para rau ca se zgarie
Nu sunt adeptul geamurilor fumurii din mai multe motive: folia se zgarie cu timpul, masina arata baltata.

Ca o parere generala Lancerul storm arata bestial dar e cam nepractic.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Sep 21, 2011 2:12 pm

?Pachet exterior sport: spoiler bara fata, praguri exterioare, spoiler bara spate
Pachetul e super, ca idee daca vrei sa il comanzi de la reprezentanta mitsu e incredibil de scump, gen 20 de mil doar spoilerul fata. La fel zic si eu, nu merita pentru ca masina se coboara destul de mult si se zgarie. E doar de show off, simt practic 0.

?Geamuri fumurii (lateral spate + luneta)
Eu sunt adeptul intimitatii cu riscul de a avea o transparenta pe fata si alta pe spate. I like my privacy.

?Jante aliaj usor tip ?Diamond Cut? de 19? cu pneuri Nokian 225/35/R19; roata de rezerva de dimensiuni reduse (125/70D16)
Sunt frumoase, dar se zgarie. Depinde daca suspensiile au fost adaptate in vreun fel, ca asa am mers cu un Audi S4, 3.0, 333 CP, jante pe 19 si nu pot zice ca ma dureau rinichii, dar automat si suspensiile erau adaptate de asa natura. Daca n-au facut nicio adaptare, va fi nasol.

?Eleron design elegant
Arata bine pe pachet Storm.

Una peste alta, nu l-as lua.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 21, 2011 2:43 pm

Eu l-as lua... daca ar avea si un motor pe el si o finisare mai de Doamne ajuta.

Avatar utilizator
cătu_cătălin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 21, 2011 9:19 am

Mesaj de cătu_cătălin » Mie Sep 21, 2011 3:04 pm

Salutare tuturor! Este prima mea postare pe acest forum.
Eu cred ca varianta de echipare Storm are un look de senzatie. Doresc sa achizitionez un Lancer si as lua Storm, daca ar fi fost pus pe 1.8 benzina.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Sep 21, 2011 3:16 pm

De aratat nu arata deloc rau. Ar fi o idee buna daca ar deveni disponibil pachetul si pentru motorizarile mai puternice.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Sep 21, 2011 8:20 pm

ia-l...arata superb...sunt masini si mai joase de 46792435672 de ori....daca mergi cu grija si cand te urci la volan nu crezi ca e Pajero....il poti lua...mie imi place cum arata...un foarte mic minus cand va trebui sa iei gume noi....dar deh...sufera baba la frumusete

Avatar utilizator
Khristian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:50 pm

Mesaj de Khristian » Joi Sep 22, 2011 1:15 pm

Uitativa la el intr-un showroom (eu l-am vazut la cel din Bd-ul Expozitiei). O sa aveti ceva surprize... spoileru fata pare lipit cu superglue. Legat de jante ganditi-va bine nu avem drumuri pt asemenea jante, la prima groapa luata la peste 50km/h o sa trebuiasca inlocuita anvelopa(ele) cu care ati intrat in groapa. Foliile se vor zgaria, iar eleronu "elegant" (si este o opinie destul de subiectiva) nu mi se pare ca da bine pe masina. Singurul lucru care imi place la masina este culoarea.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Sep 22, 2011 1:28 pm

Va luati degeaba de folie, si ce daca se zgarie? v-a impiedicat sa va puneti? la mine, folia pe spate nu are nimic pt ca nu prea deschid geamul, in schimb aia de pe fata...zici ca si-au ascutit pisicile ghearele in ea. era mai bine daca geamul era inchis 'natural' la culoare, inclusiv pe fata, si nu cu folie. nici jantele nu ma deranjeaza (sau spoilerul), as merge la fel de atent cum merg si acum, cu riscurile de rigoare. sunt insa curios cat au adaugat la pret pt aceste 'extra' in sensul ca vor cere probabil mai mult de 150 ron pt geamurile si luneta spate (vazut in pretul final).

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Sep 22, 2011 3:24 pm

Mi se pare ca se vinde doar cu motorul de 1.6 acest Lancer Storm.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori