Capace Jenti Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
goguvasile
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 18, 2011 4:06 pm

Mesaj de goguvasile » Mar Oct 04, 2011 7:54 pm

Salutare,

Am remarcat cu oarecare surprindere acum cateva zile ca mi-au disparut toate cele 4 capacele din dreptul osiei de la jenti. Aveti idee daca se pot cumpara de undeva? Rotile arata un pic ciudat fara ele si as vrea sa le inlocuiesc.

In plus, pentru ce credeti ca au fost furate? (imi vine greu sa cred ca au cazut toate 4 in acelas timp) E cumva vreo piata neagra pentru piese decorative cu logo-ul Mitsu?

Multzam,
Gogu

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Oct 04, 2011 10:04 pm

Cateva remarci: in primul rand jante, nu jenti.. (mai multe detalii aici)
in al doilea rand daca vrei capace identice cu cele care ti-au fost furate gasesti la importator cu 33euro/buc..
daca insa pretul este un impediment poti alege orice model de capace "16 existent in piata accesoriilor auto.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mar Oct 04, 2011 10:17 pm

In Vitan, cum intri in targ pe la casa de bilete, a treia taraba pe dreapta, este acolo un tip care vinde capace originale de orice...setul...100 lei.Chiar astazi am vazut ca avea si de mitsu

Bafta

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Oct 05, 2011 8:27 am

Da' omu' nu vrea capace de jante, pentru jante de tabla, vrea capace pentru jante de aliaj, alea centrale.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Joi Oct 06, 2011 9:45 pm

Am inteles, este vorba de cele centrale, de diametru interior de 5,5, exterior 6 cm. Acolo gaseste cu siguranta! De acelea vorbeam...

Avatar utilizator
goguvasile
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 18, 2011 4:06 pm

Mesaj de goguvasile » Joi Oct 13, 2011 12:55 pm

Intr-adevar, e vorba de capacele centrale de la jantele de aliaj.

Legat de vanzatorul din Vitan, cat de "originale" par sa fie capacele? Diferenta de pret e destul de mare si n-as vrea sa ajung in situatia in care imi cumpar inca o data propriile capace.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori