Mitsubishi Lancer 1.6-117cp

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Oct 21, 2011 4:18 pm

eu am primit un cupon in posta de la mitsubishi care-mi oferea 50% reducere si manopera gratuita. initial la telefon estimarea a fost de circa 700 roni iar la service mi s-a zis ca am reducere ..si cost total de ~350(peste 1 saptamana o sa pot sa spun exact cum se numeste reducerea ptr ca eu sunt plecat in brasov acuma iar masina e in orasul meu de resedinta). eu zic ca si 700 este acceptabil pentru o revizie cu piese originale mitsu

Avatar utilizator
danyel_Ferrari
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 05, 2011 5:13 pm

Mesaj de danyel_Ferrari » Dum Dec 04, 2011 6:59 pm

QUOTE (Flipper @ Oct 19 2011, 05:32 PM) Eu am facut sambata revizia la iricad galati a costat 344Ron. S-a schimbat uleiul(mobil 5w40) si filtrul de ulei. Filtrul de aer si cel de habitaclu au fost suflate si remontate pe masina. In carte zice ca cel de aer se schimba la 60.000km si cel de habitaclu la 40.000km iar eu aveam 16.200km, bine unde e cazul se schimba simai devreme dar costa.

Ne poti spune cat a durat revizia? Si daca, in afara de schimbul de ulei, au mai facut si ceva verificari legate de suspensie, vopsea, sau o verificare pe tester. Cel putin la dacia, exista un "ICM ", adica o baza de date cu toate masinile vandute in lume, care iti spunea daca masina ta face parte din vreun lot supus unor verificari suplimentare ( gen injectare cu ceara, schimbat gat rezervor carburant - la diesel, verificari suplimentare la conductele de frana, etc. )

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Dec 05, 2011 7:15 am

S-au facut verificari vizuale ale masinii in compartimentul motor si pe la roti si ect, s-au verificat placutele de frana, daca exista joc la articulatii si s-a pus pe tester.

Arice interventie la masina facut la reprezentanta in garantie sau pt care se palteste ramane in baza lor de date(revizie, reparatie dupa accident, inlocuire diverse piese in garantie etc)

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori