Lancer - Pericol Public?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Lun Apr 09, 2012 6:32 pm

Ce parere aveti, ati vazut stupiditate si incompetenta mai mare la un jurnalist auto?

http://www.money.ro/top-10-maprc-c8prc- ... lide5.html

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Apr 09, 2012 6:53 pm

Du-te sa-i vezi profilele pe retele si daca pozele si descrierea sunt reale, vei vedea ca nu ai de ce sa te oftici. Cine stie cine i-o trage dintre sefii din redactie ! Trist !

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Lun Apr 09, 2012 8:23 pm

QUOTE (cocolino @ Apr 9 2012, 06:32 PM) Ce parere aveti, ati vazut stupiditate si incompetenta mai mare la un jurnalist auto?

http://www.money.ro/top-10-maprc-c8prc- ... lide5.html

Sincer , tre sa fii mai prost decat prevede legea sau imbucurator de prost ca sa scrii un asa articol . Eu unul nu cred ca jurnalistii auto chiar stiu cateva ceva despre masini , macar asa de bun simt . Incearca si ei sa castige o paine , chiar daca dezinformeaza prin ceea ce scriu . Probabil ca cel care a scris articolul are Geely si e mandru de alegerea facuta !

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Apr 09, 2012 8:33 pm

Daca e sa mori, mori si in SUV. Lancerul are 5 stele care nu cred ca sunt obtinute asa din senin. Nu mai luati in considerare ce scriu toti jurnalistii ca multi dintre ei nici nustiu sa lege 2 cuvinte fara promter sau foi dupa care sa citeasca.

Avatar utilizator
jiminy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 18, 2011 4:21 pm

Mesaj de jiminy » Mar Apr 10, 2012 8:39 am

Ziua buna la toti mitshubisharii
articolul e preluat de la http://top-10-list.org/2012/02/16/top-1 ... not-drive/ si tradus de o gaina, de exemplu "The crash tests are not good" e tradus ca "Mitsubishi Lancer a picat testul Crash"
de altfel, eu inteleg din articol ca e o masina periculoasa din cauza piesei dintre scaun si volan si ca e vorba despre Evo sau Ralliart (nu cunosc prea bine diferentele dintre ele).
Altfel, cred ca cele 5 stele obtinute in 2009 sunt suficiente pentru orice persoana care apreciaza siguranta.
Numai bine

Avatar utilizator
dedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 1:12 pm

Mesaj de dedy » Mar Apr 10, 2012 9:22 am

Neneeeeeeeeeeeeeeee cred ca e un terminat cel ce a scris asa ceva de mitsu dupa mine cred ca e una din cele mai reusite masini dupa piata la ora actuala mai ales ca a obtinut 5 stele! deci dute frate dupa ciperci mai bine!

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mar Apr 10, 2012 9:55 am

Ar trebui sa ii trimitem maimutei care a preluat articolul un copy/paste din declaratiile colegilor de forum care au avut ghinionul sa aiba un accident grav cu masina si care au scapat fara nici o zgarietura. Eventual si poze cu epavele si sa o intrebam dupa, daca si-a schimbat parerea despre masina.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Apr 10, 2012 10:31 am

Mi se pare un mare bullshit in primul rand datorita masinilor puse in acel top. Cum sa pui frate Honda hibrid pe locul 1, fordul ala masiv pe 10 pentru ca vezi doamne se rastoarna datorita anvelopelor, doua modele de toyota.... wtf? Poti sa fii total afon in ale automobilisticii si tot iti dai seama ca ceva nu se leaga la topul ala.

Legat de Mitsu'.... autoarea nu cred ca are habar cam cat de bine e inchegata masina asta(tabla groasa, bare de otel in portiere...wtf?)

Si inca ceva... este o emisiune pe discovery science unde se duc niste englezi prin parcurile auto, iau trei rable, le demonteaza si fac tot felul de sf-uri pentru un concurs. A fost in una din emisiuni o echipa care a luat un mitsu'. Stiti ce au comentat prezentatorii emisiunii la intrebarea care dintre masini va fi cea mai rezistenta? "Mitsubishi is bulletprof!!!" Ca sa nu mai zic ca au reusit sa-i dea si foc la o portiera in timpul constructiei..... DAR bineinteles ca a cedat prima datorita ambreiajului


Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Apr 10, 2012 10:33 am

2 poze dupa impact fata stanga la cca 50-60 km/h cu un Peugeot care a intrat pe contrasens, masina incarcata la maxim, inclusiv 2 biciclete in habitaclu, genti cu bagaje, etc.

Pasageri doar in fata, eu si cu prietena, nici macar o vanataie sau arsura de la airbag.....restul e poveste, tanti care a facut traducerea e o vita, scuze pt. limbaj.
Fişiere ataşate
10.jpg
10.jpg (198.8 KiB) Vizualizat de 7185 ori
13.jpg
13.jpg (202.25 KiB) Vizualizat de 7202 ori

Avatar utilizator
calvaree
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 5:32 pm

Mesaj de calvaree » Mar Apr 10, 2012 10:51 am

ce mi se pare interesant la articolul respectiv e ca majoritatea masinilor sunt asiatice,si mai ales ca sunt printre cele tari la categoria lor...dar oare unde e loganul din topul asta,sau masinile gen opel tigra sau agila,si multe multe altele
e un articol de doi bani,dar probabil asta se cere in ziua de azi
imaginati-va cum le creste inima posesorilor de volkswagen sau alte marci care nu fac parte din topul minunat

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori