Telescoape Portbagaj

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mie Ian 23, 2013 1:59 pm

Multumesc pentru confirmare! Deja ma simt mai bine, cat adevar in zicala cu capra vecinului !

Ma tem ca nici cu telescoape mai puternice nu se va deschide automat in actuala configuratie. Daca va uitati cu atentie la modul in care se deschide capacul portbagajului, veti vedea ca telescopul incepe ridicarea doar dupa ce capacul a fost departat manual la o anumita deschidere. Pana la acest, sa zicem, "unghi critic", parghiile mecanismului impiedica telescoapele sa actioneze. In acest caz ar fi nevoie de arcuri mai puternice care sa salte mai mult capacul in momentul declansarii, sa treaca peste unghiul critic.

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Mie Ian 23, 2013 3:10 pm

Aici arata cam cum se deschide pe lancer: http://www.youtube.com/watch?v=j8zPHe2YtaY
"I used two gas springs with 450N and a little normal spring for the first few cm." - ceea ce zicea si colegul Lancerlot de acele arcuri pentru distanta mica...

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Ian 23, 2013 3:38 pm

Auzi colegu"" dar daca incercam sa vb cu astia de la BMW? Eu vreau de mult timp, doar ca , zic ca fac in fiecare zi si o las pe maine.

Eu vreau sa vb cu astia de la Bmw sa vad cum au ei sistemul de deschidere a portbagajului la SERIA 5 SI 7. Eu vreau la masina sa deschid portbagajul din cheie sau de la un buton din interiorul masinii iar pe interiorul portbagajului sa montez un buton si cand vreau sa inchid portbagajul sa apas pe buton si portbagajul sa se inchida singur. Cum se intampla in cazul Seriilor 5 si 7.

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Joi Ian 24, 2013 5:29 pm

Eu sincer nu stiu daca m-as baga la o asemenea creatie...implica si parte electrica etc...as prefera acele arcuri si telescoape mai puternice...ma interesez sa vad daca gasesc ceva prin Cluj si revin cu solutii

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Feb 04, 2013 1:52 pm

Ceva ce au facut pentru deschidere cei cu Passat-uri. O solutie de deschidere relativ simpla ...
http://www.passatplus.de/umbauten/heckk ... /index.htm

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori