Achizitie Lancer 1.6 2011

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
fann
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 13, 2012 11:03 pm

Mesaj de fann » Mar Mar 26, 2013 10:24 pm

Va salut, ma bate gandul sa cumpar un lancer SH.

Ce parere aveti despre acest exemplar? http://www.autovit.ro/mitsubishi-lancer-C28481507.html

Cred ca este o masina care a fost oferita clinetilor care aveau masinile in service.... Merita sa risc cu ea sau nu?

Din punct de vedere al pretului, ce parere aveti, merita 9200 E?

Model, Caroserie: Mitsubishi Lancer, Berlina
Fabricatie: 2011
Rulaj: 30,300 km
Combustibil: benzina
Motor: 1590 cm? (Putere 117 CP / 86 kW)
Transmisie: manuala
Emisii CO2: 132
Norma Euro: euro5
Culoare: bej-metalizat
Numari de usi: 4/5
Tara inmatricularii: Romania
Data primei inmatriculari: 08/2011

Pret Net: 7450 Euro / Pret Brut (TVA inclusa): 9238 Euro

Faruri halogen reglabile pe inaltime cu functie de tip ?coming home? ? stingere automata dupa parasirea vehiculului
Jante otel cu capace din plastic 16? x 6,5? cu pneuri 205/60R16
Oglinzi exterioare reglabile electric
Aer conditionat
Computer de bord
Geamuri fata/spate actionate electric cu comanda de la sofer
Indicator de schimbare a vitezelor pentru optimizarea consumului de carburant
Radio-CD player cu redare MP3
Inchidere centralizata cu telecomanda prevazuta cu buton pentru deschiderea portbagajului si lumina de intampinare
Airbag-uri frontale si laterale pentru sofer si pasager / Airbag genunchi pentru sofer/ Airbag tip cortina
ABS + EBD + BA + ESS (Anti-Lock Braking System, Electronic Brake-force Distribution, Brake Assist, Brake Override System, Emergency Stop Signal System) / M-ASTC - Mitsubishi Active Stability and Traction Control
Placute de frana de tip sport (semi-metalice)

Alti parametri: TVA deductibil, carte service
Securitate: ABS, controlul tractiunii, airbag-uri, imobilizator, ESP
Confort: geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, inchidere centralizata, radio/CD, servo directie, computer bord

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Mar 26, 2013 11:02 pm

Daca judecam doar din punct de vedere al anului de fabricatie, al nr de km si al pretului atunci pare o afacere bunicica, insa trebuie sa o verifici cu mare atentie mai ales daca spui ca e posibil sa fi fsot masina oferita la schimb pt ca marea majoritate cand prin o masina pe mana care nu le apartine fac cu ea tot ceea ce nu ii lasa inima sa faca cu masina personala.

Ai mai putea trage de pret in jos poate chiar sub 8500euro.

Avatar utilizator
GigiTL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 06, 2009 7:38 pm

Mesaj de GigiTL » Mie Mar 27, 2013 12:54 pm

masina este echipare de baza,inform,pretul este mare ,daca o vrei musai,cel putin 1500 de euro mai jos,eu ti-as recomanda modelul anterior de lancer,mult mai fiabil,dar si mai putin aratos,ne auzim daca doresti alte detalii,am fost in retea si am vandut destul de multe.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mie Mar 27, 2013 2:00 pm

Am avut si eu ceva discutii cu dealer-ul vis-a-vis de masinile scoase la vanzare.
Au confirmat ca aceste masini au fost masini de replacement pentru clientii care aveau masinile in service.
O parte buna este ca aceste masini au avut reviziile facute la reprezentanta, asigura test pentru ele si mai au garantie un an, adica pana in 2014 luna 3 sau 4.
Poti verifica aceasta informatie discutand cu dealer-ul.

Avatar utilizator
rep
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 17, 2008 1:59 pm

Mesaj de rep » Mie Mar 27, 2013 2:58 pm

Salut, si eu sunt in aceeasi situatie de a achizitiona un lancer de schimb de la reprezentanta. Recomandati astfel de masini? In ideea in care cei care le-au folosit sa "traga" de ele cum nu o faceau cu propriile masini?
Masina are tot in jur de 18000 km din martie 2011, un invite la 10900. La prima vizionare masina avea apa in portbagaj in compartimentul rotii de rezerva si partea stanga a materialului ce acopera portbagajul bine imbibata cu apa, pefeleul la fel. Ulterior, dupa o verificare in sistemul lor, mi-au confirmat ca aripa stanga a fost lovita recent si a fost inlocuita impreuna cu stopul stanga probabil defectuos la serviceul lor din Ploiesti unde a fost folosita masina (litex daca nu ma insel) si acum ar fi remediata problema..

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Mar 27, 2013 7:11 pm

Cei de la ploiesti din punctul meu de vedere sunt neseriosi(cei de la brasov la acelasi lancer 1.6 nu numai ca`mi faceau la el tot ce vroia inima mea ...dar am iesit si la bani mai bine decat cei de la ploiesti)... daca zici ca baltea apa in ea inseamna ca a fost destul de sifonata si au reparat`o "calumea"....eu daca as fi in locul tau REP as mai cauta in privinta primei masini si mie mi se pare cam scumpa pentru ce ofera
Masina este buna eu sunt multumit de ea la 60.000km n`am avut probleme cu ea si am chinuit`o pe tot felul de drumuri si de regimuri de mers.(este pe mobile.de/ro un lancer din 2010 diesel la 9000 euro full masina aia merita atentie eu personal am vrut sa o achizitionez dar din motive personale am amanat achizitia masinii)
http://www.mitsubishi-motors.ro/upload/ ... f...masina asta pare mult mai buna decat cea de la ploiesti

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori