Instalarea unei camere video pt. vedere in spate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Apr 14, 2008 5:25 pm

Link la instructiunile detaliate, cu poze in diferitele faze ale montajului:
http://forums.evolutionm.net/showthread.php?t=311198

Oare de unde o fi avut informatiile necesare?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 14, 2008 11:34 pm

Dupa ce am vazut lucrarea omului de pe acel forum am cautat pe site-uri romanesti camere de genul ala. Ideea este ca nu am gasit una anume care sa mi se para potrivita. Am vazut ca preturile incep de la 150ron si se duc si pana la 1200ron ..
Daca are cineva montata camera la mersul cu spatele poate ne da si noua o idee de cel mai bun raport calitate/pret.
Oricum o sa mai astept un pic cu chestia asta pentru ca deocamdata o consider mai mult un moft decat o necesitate, in primul rand pentru ca nu am probleme la mersul cu spatele.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Apr 15, 2008 8:28 am

Camera cum vreti voi are un prieten pe Megane.

http://www.daciaclub.ro/Megane-Sedan-t94646.html
Fişiere ataşate
_MG_4561.jpg
_MG_4561.jpg (18.64 KiB) Vizualizat de 7023 ori
camera.jpg
camera.jpg (29 KiB) Vizualizat de 7022 ori

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Dum Dec 21, 2008 11:39 am

e interesant sa ai camera pentru spate!dar cred ca s-ar putea sa avem probleme cu hotii de pe aici,sau de pe unde mai mergem
oricum,am vorbit cu cei de la mcar expozitiei si mi-au spus ca nu se poate spune!o sa le arat linkul de pe forum,cred ca le era lene

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 22, 2008 6:19 pm

daca nu ma insel, mcar din berceni avea de vanzare camera video pentru mers inapoi. nu mai retin pretul, pt ca am vazut-o fugitiv in vitrina cu accesorii.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Dec 23, 2008 12:24 am


Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Ian 11, 2012 10:23 am

Salut,

Eu am camera pentru mers inapoi montata de baietii de la M car Expozitiei. In jur de 200 de eruo a costat in 2009 si este compusa din camera care este montata in bara spate si o oglinda care s a montat peste oglinda retrovizoare. Cand doresc sa dau cu spatele ma uit in oglinda si vad ceea ce este in spate. Cand pun in punctul mort, oglinda devine una normala. Daca vreti o sa postez cateva fotografii.
Fişiere ataşate
camera_mers_oglinda.JPG
camera_mers_oglinda.JPG (2.65 MiB) Vizualizat de 6661 ori
camera_mers_inapoi.JPG
camera_mers_inapoi.JPG (2.1 MiB) Vizualizat de 6647 ori

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Joi Mar 08, 2012 10:43 pm

Dupa aproape patru ani de cand am lansat acest topic, iata ca azi am facut un cadou de 8 Martie Mitsei mele: o camera video pentru marsarier!
Urmarind cu interes postarile colegilor cu initiativa, curajosi si priceputi, care au realizat singuri lucrarea, achizitionand camera la un pret/performanta optim, sincer ma simt jenat sa dau detalii... Fara detalii insa postarea este pierdere de timp si largime de banda, deci fie! Asa ca iata contributia mea la informarea generala! Ca acel fabricant de vinuri din banc, care fiind pe patul de moarte, dezvaluie fiului sau secretul pastrat cu strasnicie - vinul se poate face si din struguri - va spun ca si la service-ul Mitsubishi se monteaza camera dedicata.
Am facut lucrarea la Mitsubishi Timisoara. A durat doua ore si un pic si a costat 300 euro (200 camera + 100 manopera). Au lucrat ingrijit si totul e OK.

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Vin Mar 09, 2012 6:16 pm

felicitari pentru camera!
dar nu ma pot abtine sa nu ma mir ca ai dat 300 euroi pe astea
in mod normal camera dedicata pe care o vinde reprezentanta costa 20-30usd pe ebay deci 100ron si eu am montat camera la un atelier auto cu 100 ron,deci 200 ron total=sub 50 euro
am uitat sa spun ca aveam deja cablajul pus(inainte aveam o alta camera nededicata)

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori