Problem Inchidere - Deschidere

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
cristian24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 21, 2011 11:50 am

Mesaj de cristian24 » Joi Iun 27, 2013 11:31 am

Am patit o mica chestie la deschiderea lancerului meu.
Culmea norocului : eram intr-o benzinarie sa imi fac vigneta si norocul ca nu eram intre pompe, duca ce am revenit la masina sa o redeschid din butonul din telecomanda (cheie normala nu tip briceag) am constat ca s-a cam terminat bateria din telecomanda si nu mai actiona deschierea usilor.Am incercat sa redeschid din iala dar nu merge, nu se actioneaza deschiderea chiar daca butucul se misca stanga dreapta.
E vreo modalitate sau vreo smecherie de deschis in caz ca se termina bateria din telecomanda ? e vreo combinatie sa ti de clanta trasa si sa actionezi butucul ?
Multumesc

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Iun 27, 2013 11:57 am

Cum sa se termine BRUSC bateria si cum sa nu mearga sa o deschizi mecanic cu cheia? La ce mai e buna cheia atunci? Ai alta problema tu, la inchiderea centralizata.

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Vin Iun 28, 2013 12:29 pm

salut.cu aceeasi problema m-am confrutat si eu...borna de la baterie se slabise si nu mai facea bine contact.cam greu intradevar sa se termine bateria brusc. la faza cu cheia bagata in broasca (si asta am patit ) gandeste-te daca ai schimbat ceva la usi(difuzoare...etc). la mine de la asta a fost-nu pusesera la loc tija care face legatura intre butuc si sistemul de deschidere mecanic. am rezolvat problema doar sunand la mitsu ...au trimis o masina cu niste meseriasi care au deschis usa ca in filme cu o tija in 20 sec.

Avatar utilizator
cristian24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 21, 2011 11:50 am

Mesaj de cristian24 » Mar Iul 09, 2013 12:49 pm

NU stiu daca e problema sa nu fi pus tija la loc pentru c anu am dat fata de usa jos niciodata.. dar nah in fine
ar trebuie probabil sa dau si eu o geana pe la astia pe la mitsu

Apropo si-a m-ai facut careva tricouri in ultima vreme
vreau si eu daca se poate.. am incrca sa trimit mesaj la Andrei dar nu imi da voie.. se produce ceva eroor.are cineva o adresa de mail ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori