Anvelope Iarna

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Dum Noi 28, 2010 12:20 pm

QUOTE (numai_silviu @ Nov 27 2010, 04:00 AM) UG 7+ de la sursa cea mai ieftina (ajp.ro ca sa nu fac reclama)

ajp.ro e site-ul?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Noi 28, 2010 12:32 pm

Este vorba despre http://www.anvelopejantepromotii.ro/ . Nu se considera reclama atata timp cat nu ai ceva de castigat din asta. Acest site a fost laudat in mai multe topicuri pe aceasta tema, deci nu e nici o problema.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Dec 01, 2010 5:31 pm

Pana la urma am cumparat anvelopele de care ziceam mai sus (Semperit) fara sa mai dau avans, astazi au venit si le-am si pus pe masina, deci s-a meritat 275Ron/anvelopa eu zic ca e o afacere neasteptat de buna in conditiile in care exact aceasi anvelopa nu am gasito la nici un magazin online si nu numai mai ieftin de 350RON. Sunt noi fabricate in 2010 si Made in Romania. Deci ma declar super multumit de afacerea facuta.

Avatar utilizator
Fshhh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 10, 2010 11:13 am

Mesaj de Fshhh » Sâm Dec 04, 2010 12:46 pm

Am montat si eu azi anvelopele de iarna...pe o ploaie torentiala, dar pe calendar scrie ca e iarna si cine stie...in curand poate chiar vine si zapada. Ca mai toata lumea am ales Goodyear UG7+ tot de pe http://www.anvelopejantepromotii.ro. Anul asta le-am pus pe jantele de aliaj dar sper sa-mi iau altele, ori tot de aliaj pe care o sa pun anvelopele de vara ori de tabla si le schimb intre ele in primavara din nou... De echilibrat nu au fost probleme decat pe o singura janta unde a pus 70-70 g ceea ce mi se pare enorm de mult...

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Sâm Dec 04, 2010 9:07 pm

Ai cumva un nr de telefon de la cei cu cauciucurile?? Sunt de incredere?? Eu de 2 zile incerc sa sun la nr lor de pe site si tot zice ca e ocupat. La mail nici atat nu au raspuns?? Vreau sa cumpar si eu 4 cauciucuri de la ei si cam am inceput cu stangul ca sa zic asa!
Mersi frumos!
[/quote]


l-am folosit pe cel afisat pe site , si mi-a raspuns din prima ....poti sa faci linistit comanda si la comentarii sa specifici ca vrei sa fi contactat pt confirmare ...

le -am montat ..... parca este o alta masina + ca nu mai pierzi aderenta cand pleci de pe loc la temp scazute

Avatar utilizator
Lancerro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:20 pm

Mesaj de Lancerro » Dum Dec 05, 2010 5:51 pm

Eu am de doi ani Goodyear Ultragrip (205/60r16) si s-au comportat excelent. Spre deosebire de cele de vara, le-am montat pe jante de tabla si cred ca am facut o alegere buna. Sfatul meu este sa aveti jante dedicate pentru cele doua tipuri de cauciucuri (Iarna/Vara) . Desi poate parea mai costisitor initial nicio marca de anvelope nu rezista in principal la mai mult de doua montari/demontari. Plus comoditatea schimbarii lor (iar echilibrarea in RO este inca o loterie). Salutari

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Sâm Dec 11, 2010 2:13 pm

O intrebare tehnica:
Pe lancer ralliart 2011 se potrivesc jantele de 16" de pe lancerul sedan normal, sau sunt probleme cu franele ceva mai mari de pe ralliart? (16" 6.5 JJ ET 46, 5x114.3, cu gaura centrala 67 si anvelope 205/60 R16)
Multumesc.

Avatar utilizator
danielul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 14, 2010 2:53 am

Mesaj de danielul » Mie Dec 15, 2010 7:48 pm

Am luat si eu pe Lancer GY UG 7+ 205/60/16 de aici.
Au venit la 1 zi jumatate de la lansarea comenzii.
Am nimerit DOT 4710 pe toate 4. Sper sa fie bune...
Success!

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Dec 15, 2010 10:31 pm

Vad ca toata lumea aici e multumita de ajp.ro. Hai sa mentionam si niste site-uri de care sa ne ferim, ca pana la urma tot pe la ajp.ro ajungem: dooauto.ro ("avem jante avem UG7+ pe stoc" - apoi primesc mail parca de la radio Erevan, jante de tabla nu-s da va dam de aliaj cu 50% mai scumpe si UG7+ avem dar nu acum asa ca uite aici alte anvelope. Binenteles ca am anulat comanda); anvelopes.ro (pe site pret 456 RON UG 7+ 92T si imi vine mail ca mi le vinde la 551 RON pe unele cu 91T , deci sut in fund). Asa ca nu toate siteurile online cu preturi mici se dovedesc si serioase. Pana la urma problema care mi-a ramas e ca nu am de unde lua jante de mitsubishi de 16", ca anvelope 205/60/R16 UG7+ gasesc la ajp.ro (am intrebat si jante nu au :cry: ). Daca are cineva vreo idee de unde as putea lua jante (sa existe pe stoc) va rog sa imi scrieti. Multumesc

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Dec 15, 2010 11:00 pm

La un moment dat aveau si pe ajp.ro jante de tabla pentru lancer.

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori