Anvelope Iarna

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Dec 15, 2010 11:12 pm

La ajp erau rial milano de care lumea de'aci este multumita. Eu mi'am luat enzo H de la janta.ro cu 92E/bucata, iar la 4 bucati 5% reducere. ceva mai multa reducere obtii daca iei si cauciucele de la dansii, insa ca pret sunt peste ajp cu 10-20%

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Joi Dec 16, 2010 6:44 pm

Revin si eu cu o intrebare vis a vis de Lancerul Ralliart. Mi-am luat jante jante RIAL CAMPO diametru 16", 6.5", 5x114.3, ET 46, gaura de 67.1 (de tabla nu am mai gasit nimic, chiar daca ici colo scrie ca sunt pe stoc, la comandare iti spun toti ca nu au) si anvelope UG7+ 205/60/R16. De la ajp mi-au zis ca se potrivesc (dar nu erau prea siguri). De pe tirerack.com (site din USA) am dedus ca sunt bune jantele de 16" pe Ralliart.
http://www.tirerack.com/snow/preferredpackages.jsp (trebuie selectata masina, modelul anul si echiparea)

Pe site la producatorul jantelor daca se intra pe specificatii se vede ca sunt pentru Lancer pana in 105kW, deci nu si pentru Ralliart care are vreo 170kW.

http://gutachten.bmf-application.com/ri ... 150485.pdf

Acum mi-e teama ca nu or sa se potriveasca (desi de pe siteul celor de la Rial numai jantele de 19" cica s-ar potrivi pentru Ralliart). Daca are cineva informatii despre potrivirea asta pe Ralliart a jantelor si poate ajuta cu un sfat doua ii sunt recunoscator.
Multumesc.

Avatar utilizator
Manu4Cris
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:38 pm

Mesaj de Manu4Cris » Vin Dec 17, 2010 3:30 pm

QUOTE (Flipper @ Dec 1 2010, 05:31 PM) Pana la urma am cumparat anvelopele de care ziceam mai sus (Semperit) fara sa mai dau avans, astazi au venit si le-am si pus pe masina, deci s-a meritat 275Ron/anvelopa eu zic ca e o afacere neasteptat de buna in conditiile in care exact aceasi anvelopa nu am gasito la nici un magazin online si nu numai mai ieftin de 350RON. Sunt noi fabricate in 2010 si Made in Romania. Deci ma declar super multumit de afacerea facuta.

salut,
pretul pare corect , marca se incadreaza la anvelope economice
www.tyrereviews.co.uk/Tyre/
sa le folosesti cu succes

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Dec 22, 2010 9:07 pm

am primit acum cateva minute un mail de la mcar in care anuntau ca pentru fiecare lancer sau outlander diesel ( noul motor) cumparat se ofera un set de cauciucuri si jante de tabla cadou.

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori