Anvelope all season alegere

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Anvelope all season alegere

Mesaj de santto » Dum Dec 08, 2019 2:10 pm

Salut,
As vrea sa îmi iau niste anvelope all season cu prețul de...în jur de 300 Ron/ buc.
Am văzut testele din 2018 și 2019 însă mă interesează părerea celor care au avut ,dețin sau au văzut pe la unu ' pe la altu' 😁
Ce imi puteți recomanda?
Daca rezista 3,4 ani eu sunt mulțumit.
Multumesc

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Re: Anvelope all season alegere

Mesaj de Alex44 » Lun Dec 09, 2019 9:37 am

Eu am fost multumit de Nexen Nblue4S dar acum vreau sa incerc nokian weatherproof pt ca am fost f multumit de nokian avute anterior, si pt ca fac putini km dar merg cu ea pe tot felul de drumuri pe care n-ar trebui sa ma aflu cu un hatchback. Toate acestea in 185/65R15.

Dimensiunile dicteaza pretul la fel de mult ca si marca, deci nu stiu daca se incadreaza bugetul alocat.

230EVO
EVO I
Mesaje: 7
Membru din: Dum Noi 04, 2018 1:01 pm
Contact:

Re: Anvelope all season alegere

Mesaj de 230EVO » Lun Dec 09, 2019 10:13 pm

Cum a spus si Alex, pretul difera f mult in functie de dimensiuni, ti-as recomanda Michelin dar nu cred ca se incadreaza in buget. Eu am avut pe o alta masina si au fost de departe cele mai bune cauciucuri pe care le-am folosit. Am vrut sa imi iau si pe mitsu, dar dimensiunile care imi trebuiau 195/60/15 erau in jur de 400 de lei,asa ca mi-am luat continental allseason contact pe care le-am gasit la 320 de lei. Pe asfalt uscat sau umed se comporta f bine, pe zapada inca nu le-am testat. Ce nu imi place la ele... talonul este f subtire/moale si daca le umflu la 2,2 cat ar fi normal, par desumflate !
De curand mi-am luat pe alta masina bridgestone weather control a 005 la pretul de 265 de lei (195/65/15) de care sunt ff. multumit, se comporta exemplar, chiar nu am ce sa le reprosez. Nici pe acestea nu am apucat sa le testez pe zapada.
Nokian are fratele meu si e super incantat de ele !
Din categoria all season am mai avut debica navigator pe care nu le recomand. sunt zgomotoase si nu au aderenta buna nici iarna, nici vara, plus ca adunau toate pietrele de pe drum...

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori