Dimensiuni Anvelope Lancer Clasic 2.0

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
Badea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 24, 2012 6:22 pm

Mesaj de Badea » Joi Sep 27, 2012 1:01 pm

Am o mare problema, am cumparat masina cu anvelope de dimensiune 205/55/R16(Lancer 2.0 din 2007)
In cartea masinii este trecuta decat 195/50/R16. Eu trebuie sa fac identificarea la RAR si am sunat sa intreb daca e ok si dimensiunea asta.
Mi-au zis ca nu, singura dimensiune agreeata ar fi cea trecuta din carte. Este cineva dispus sa faca un schimb de roti pentru 2 zile?
Las, bineinteles, si o garantie, pentru siguranta. Doar ca sa trec identificarea. Imi este frica sa nu comenteze, am inteles ca prima data se uita la dimensiuea cauciucurilor.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Sep 29, 2012 11:54 am

Salut,
nu trebuia sa le zici. In principiu, la identificare trebuie sa se uite doar la seriile caroseriei, motorului, etc. Eu aveam parbrizul fisurat si folie pe geamurile laterale fata cand am fost la identificare a incercat tipul sa se ia de asta, l-am rugat sa imi explice legatura chestiilor astora cu seriile masinii si dupa m-a lasat in pace.

Avatar utilizator
Badea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 24, 2012 6:22 pm

Mesaj de Badea » Lun Oct 08, 2012 5:54 pm

Salut

Da, m-am gandit si la varianta asta, dar nu am vrut sa imi asum riscul.
Am decis sa ma duc in alt oras sa imi fac autentificarea(eu sunt din Craiova), unde cunosc pe cineva la RAR.
Multumesc pentru sfaturi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori