Probleme Discuri EBC

Directie, amortizoare, arcuri, bare anti-ruliu, discuri si placute de frana, etc.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Sâm Aug 28, 2010 7:07 pm

Eu dupa ceva km ( deja sarit de 2000 ) si o buna parte din a doua mie facuta plimbandu-ma SI prin munti - jucandu-ma - inca nu am avut probleme cu discurile ( defapt .. am avut problema ca primii nu stiu cati km .. pana in 2-3 sute .. scartaiau putin )
Ca si comportament mi s-au parut oamenii ( florin si raluca ) foarte ok .. si .. desi am avut o mica neintelegere legata de discuri la inceput .. ne-am intalnit face-to-face si am reusit sa rezolvam chiar foarte repede si fara complicatii problema .
NU o zic ca pe o lauda la adresa firmei lor sau ca mai stiu ce ce se poate interpreta .. este STRICT experienta mea cu ei .

Montatul s-a facut la un service autorizat daewoo .. nicidecum la Mitsubishi din motivul ca am mai multi cunoscuti care au avut numai lucruri bune de spus despre service-ul respectiv .

Daca apar probleme .. fiti siguri ca va anunt

Toate cele bune !

Avatar utilizator
4turbo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 30, 2009 2:54 pm
Contact:

Mesaj de 4turbo » Lun Aug 30, 2010 1:14 pm

Tavitzu - Discurile EBC nu sunt perforate complet(gaurile au doar 3mm adancime) tocmai pt a preveni aparitia fisurilor.
Marty - Incearca intai sa incalzesti pana incandescenta discurile BREMBO si apoi poti sa le compari cu EBC.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 01, 2010 6:36 pm

Daca reusesti sa aduci la incandescenta niste discuri conducind prin Bucuresti, atunci ai o problema! Si nu neaparat tacanitul de la volan.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Feb 15, 2011 12:50 am

Mda....si revin la subiect ...evident cu probleme ( asa cum m`am obisnuit )
Dupa doar 5000km parcursi discurile sunt "patrate" ...yey....alti bani alta distractie

Avatar utilizator
4turbo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 30, 2009 2:54 pm
Contact:

Mesaj de 4turbo » Mar Feb 15, 2011 4:30 pm

Suna te rog la oricare din numerele de telefon din anunt sa remediem problema !
Multumesc !

Avatar utilizator
4turbo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 30, 2009 2:54 pm
Contact:

Mesaj de 4turbo » Dum Feb 20, 2011 5:05 am

Andrei.Pex, ca sa putem schimba/rectifica discurile trebuie sa ne contactezi sau macar trimite un pm cu nr de telefon.
Multumesc pt intelegere.

Scrie răspuns

Înapoi la “Directie, Suspensii si Frane”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori