Frane Ralliart - Evo X

Directie, amortizoare, arcuri, bare anti-ruliu, discuri si placute de frana, etc.
Avatar utilizator
SBQ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 12:01 pm

Mesaj de SBQ » Dum Mai 06, 2012 9:08 am

Adevarat ... stiu totusi ca sitemul de franare de pe outlanderu vechi se potrivea pe lancerul vechi si nu am auzit pe careva sa se planga de aceasta problema ... pe new lancer singurul de pe forum care a facut o modificare majora la sistemul de franare a fost apple (care nu am mai vazut sa posteze nimic in jurnalul de bord al masinii) ... stiu ca a pus niste etrieri brebo(doar etrierii pe discurile originale) si banuiesc ca acestia au bazinele mai mari decat etrierii originali si iarasi banuiesc ca nu a schimbat pompa de franare (mai multe detalii nu a dat).Totusi sper ca daca fac aceasta modificare sa nu fiu nevoit sa schimb pompa de franare... eu doresc sa fac aceasta modificare in special datorita discurilor(cele originale se ovalizeaza tot timpul) nu a etrierilor dar cum nu pot pune discuri mai mari fara etrieri mai mari nu am ce face...

Scrie răspuns

Înapoi la “Directie, Suspensii si Frane”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator