Sfaturi Inlocuire Suspensie

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Joi Mar 31, 2016 1:27 pm

Buna tuturor.

Noul Lancer al meu intre timp a devenit vechiul Lancer, la cei 7 ani vechime si 130000 KM mi se pare ca cere ceva schimbari. In primul rand am fost sa schimb rotile cu cele de vara si ce sa vezi......roata stanga imi spune ca vrea un cap de bara.

Analizand putin situatia m-am decis sa inlocuiesc urmatoarele:

-Capete de bara, stanga dreapata
-brate suspensie-stanga dreapta, fata si spate
-amortizoare - toate
-arcuri - toate.

Ma poate ajuta cineva cu marci after market pentru cele de mai sus? Capetele de bara o sa pun originale, insa toate celelalte o sa fie aftermarket. Am gasit niste arcuri, Einbach Pro-Kit, cu pareri destul de ok, insa nu am gasit amortizoare pentru ele, sunt arcuri progresive, si din cate am citit acestea au nevoie de amortizoare speciale. Stie cineva mai multe despre aceste tipui de arcuri? Progresive?

Orice sfat e apreciat.

Va multumesc mult.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Apr 04, 2016 7:49 pm

salut eu amortizoare amn luat de pe autokarma exact cum a venit masina cu sachcs si kayaba ...pret undeva la 250 bucata ....arcurile alea din ce stiu eu nu au nevoie de alte amortizoare ...unii au dinalea si zic ca sunt ok ...coboara garda cu 3 cm ....eu am luat un set sh si nu a coborat masina

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator