Inca o evacuare finala ...

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Mar Iul 01, 2008 8:33 am

As vrea sa-i mai pun la micul Colt inca o finala in partea stanga. Trebuie neaparat montata la dealer daca masina e in garantie? Are careva vreo idee?

Avatar utilizator
krpower
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 03, 2007 12:33 pm

Mesaj de krpower » Mar Iul 01, 2008 10:45 am

tu vrei evacuare dubla? ... eu am montat finala iar cei de la mcar nu au comentat nimik referitor la garantie... acuma nu stiu in cazul tau.
eu cred ca nu au ce sa comenteze...
p.s. dupa ce faci evacuarea sa pui si poze sa vedem si noi.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mar Iul 01, 2008 11:11 pm

Si eu sunt curios sa vad cum arata.

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mar Iul 01, 2008 11:12 pm

Imi este f greu sa cred ca se vor face modificari de genul asta in service-ul reprezentantei.
Pt a pune inca o evacuare trebuie taiata teava originala si sudata o derivatie pt teava suplimentara. In plus de asta trebuie suporturi de sustinere pt noul traseu + decupare in grila( ca sa apara frumos ca altfel nu are rost)
Nu cred sa se complice ei cu asa ceva.

Avatar utilizator
todeaA
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 29, 2008 12:49 pm

Mesaj de todeaA » Dum Iul 06, 2008 8:31 pm

si eu mi-am schimbat evacuarea la colt ( finala ) am inlocuit-o pe cea stock cu una magnaflow ... si arata asa ... (poza de jos ) si ma gandeam cum ar arata dubla asa ca am trecut la corel .. si rezultatul ... (poza de sus) mie unu mi-ar place ! daca face cineva sa puna si pozee , din pacate pentru evacuare dubla procesul este complicat , nu vorbesc in cunostinta de cauza, e doar o parere facuta din ceea ce am vazut de cand pe coltu meu sa pus evacuarea noua ...
Fişiere ataşate
p2umbre.jpg
p2umbre.jpg (131.41 KiB) Vizualizat de 7769 ori
p1.jpg
p1.jpg (144.06 KiB) Vizualizat de 7780 ori

Avatar utilizator
catalinboldeanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 24, 2008 7:03 pm

Mesaj de catalinboldeanu » Mie Aug 27, 2008 11:47 pm

ar fi super tare. daca reusesti vreau si eu. si as mai vrea sa stiu ce toba finala pot pune in loc de cea stock dar fara sa mai fac modificari

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Joi Sep 18, 2008 5:44 pm

salut. te rog frumos poti da mai multe detalii in legatura cu ce finala de la magnaflow ai pus? eu am de gand sa pun magnaflow 14859R si vreau sa stiu daca se potriveste. te site la magnaflow nu au in configurator nimic pentru colt... astept raspuns. multumesc

Avatar utilizator
todeaA
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 29, 2008 12:49 pm

Mesaj de todeaA » Mar Sep 23, 2008 9:20 pm

salut in legatura cu magnaflow , pai ce iti pot spune e ca eu m-am dus la pilot power tuning , in bucuresti , si acolo am pus-o , si eu am vrut acelasi model ca tine dar am renuntat deoarece pentru a pune toba rotunda , trebuia facut inca un cot inainte de finala si baiatul de acolo mi-a zis ca el nu ar face asta la masina lui , acel cot ar rezulta ca o pierdere de putere , toba a costat cu tot cu manopera in jur de 9 mil cam asa , au facut super treaba baietii de acolo , in legatura cu sunetul iti pot spune ca acest model este civilizat , adica ingroasa sunetul e mai rafinat decat o toba borla , se aude bine dar nu se aude foarte tare cum s-ar auzi acea rotunda , acum depinde de tine si ce cum ai vrea sa se auda , in curand o sa pun si un clip audio/video sa vezi cum se aude ...

Avatar utilizator
razzvanx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 25, 2008 7:11 pm

Mesaj de razzvanx » Lun Oct 13, 2008 12:00 am

sunt de acord cu o evacuare dubla...kiar ar da bine...problema e k am auzit k pretu ar fi in jur de 1000 euro cu tot cu montaj, ceea ce nu ar fi accesibil multora plus k ar fi problema de spatiu . garantia pt asa ceva am inteles k se pierde, doar de finala nu ar fii problema....totusi daca sia montat careva...astept poze si impresii... am si o intrebare la care sper k voi primi rasp...merita schimbata finala? avand in vedere aspect, sunet si pret?

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Mie Dec 03, 2008 11:07 am

iat-o si pe a mea. as fi vrut sa gasesc cu interiorul gol s-ar fi vazut mai bine dar erau f scumpe ce am gasit. arata bine si suna chiar bine. in special intre 2000 si 3000 rpm chiar suna bine si ce e cel mai frumos mia acoperit sunetul de motor din interior ceea ce e placut. sper sa va placa.
Fişiere ataşate
Image0021.jpg
Image0021.jpg (170.38 KiB) Vizualizat de 7305 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator