Off-topic 2

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Vin Iun 20, 2008 1:27 pm

O intzepatura de cui nu afecteaza semnificativ rezistentza mecanica a pneului. Singurul neajuns e ca trebuie sa re-echilibrezi roata (pentru viteze mari).

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Vin Iun 20, 2008 8:17 pm


Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Vin Iun 20, 2008 8:32 pm

del

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Vin Iun 20, 2008 8:45 pm

Nu te lasa ! Ai sa vezi ca merita cu virf si indesat !

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Vin Iun 20, 2008 9:42 pm

lukas, ceva de genul asta am patit si eu. La incheierea contractului mi-au spus ca livrarea masinii dureaza maxim 10 zile. Pina la urma a durat aproape trei saptamini. Ce m-a suparat atunci a fost nu faptul ca a durat atita timp (C'eed-ul dura 60-70 zile pina imi venea) ci, asa cum ai aratat si tu, termenul nerealist. Nu era nici o problema daca imi spunea 30 de zile si venea in 20. Insa si la mine termenul scurt care s-a comunicat a facut sa imi vind urgent masina la un pret sensibil sub pretul pietei.
Una peste alta, tipul de la reprezentanta a fost foarte amabil, oferindu-se chiar sa imi dea o masina pentru a rezolva o problema pe care fara masina nu o puteam rezolva iar dupa ce Lancerul a venit, mi-a facut cadou un set de covorase originale.
Oricum, masina merita... imi pare rau pentru goldeye cu problema pe care o are. Sint deja destul Lancer-uri pe strazi si probleme nu prea au aparut. Nimeni nu isi doreste sa dea 18-23000 euro pe o masina si sa aiba probleme dupa citeva luni. Si tot ar fi cum ar fi daca aceste probleme s-ar remedia.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Iun 20, 2008 10:33 pm

nimic ... offtopic

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Sâm Iun 21, 2008 4:05 pm

sper ca s-a rezolvat. cu ajutorul unui coleg de pe forum am aflat ca vama e facuta de joi dar cine mai stie din ce motive nu au adus-o nici vineri nici azi.
Delerul mi-a promis ca luni o am seara ... si ma asteapta sa o ridic ....... Tare as da sa vad minunea....

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Dum Iun 22, 2008 10:59 am

"Ba Bughy" (citandu-l pe Cristi), acri rau strugurii aia, nu? D-aia nu-ti mai iei tu Lancer, ca nu are 5 stele Euroncap. Ma lasi?

P.S.: Da, "ba, Bughy", mi-a luat tata masina! Te oftici?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iun 22, 2008 11:25 am

QUOTE (Marty)"Ba Bughy" (citandu-l pe Cristi), acri rau strugurii aia, nu? D-aia nu-ti mai iei tu Lancer, ca nu are 5 stele Euroncap. Ma lasi?

P.S.: Da, "ba, Bughy", mi-a luat tata masina! Te oftici?


Ba se pare ca daca vorbeste unul prostii o luati asa in lant ca popicele .
Am sa va scriu ca la clasa 1 sa intelegeti . Aveam pretentii de la unii de pe aici .

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Sâm Iun 28, 2008 4:49 pm

Daca a fost schimbata in garantie, piesa ramane la service pentru a o preda mai departe. Puteai primi piesa doar daca o achizitionai (plateai) tu, si nu cereai in mod expres sa o pastreze ei.

Din punctul meu de vedere, este suficient sa imi arate piesele inlocuite, dupa care se pot ocupa ei de reciclare - in felul asta scapi de multe neplaceri - pete de ulei sau mizerie in portbagaj.

In rest, sa te bucuri de masina...

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator