Off-topic 2

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mar Iun 17, 2008 1:22 pm

Domnu' Cristi, sa inteleg ca v-ati cam bagat picioarele in el de forum. Parca citeam niste posturi mai pertinente din partea dvs., insa in ultima vreme doar bascalie. Dupa ce ca si asa omul e amarat, mai facem si misto de el. Nu-i frumos...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Iun 17, 2008 1:42 pm

Cred ca exagerati domnu' diablo...cat despre pertinenta posturilor sunt multe de spus...mai ales in topicurile legate de noul lancer.
Poti sa-ti bagi picioarele si scriind la modul serios...
Cand am incercat sa fiu pertinent si mai ales obiectiv...am dat peste fanatici.
Uite ca nimic nu e perfect...nici macar lancerul!

Acum mai ma amuz si eu, dar nu pe seama lu' goldeye3002.
Am facut misto...dar nu de goldeye3002. Masina sau service-ul nu se identifica cu persoana...asta nu reusesc sa inteleaga unii.
In acelasi timp ma intristeaza sa vad ca anumite chestii negative se perpetueaza si la modelele noi...
Cu siguranta supararea lui e doar temporara si problema enuntata de el se va rezolva.
Sunt probleme normale, la masini "de larg consum", experiente de service la fel de normale...nimic deosebit.
Din pacate, in Romania, odata cu masina, si proprietarul, vrand, nevrand este obligat sa-si faca "rodajul" (in service).
Asta daca nu il avea dinainte.
Cred ca goldeye3002 e un tip echilibrat... si nu cred ca are nevoie de posturi incurajatoare gen:

"Buna ziua, sunt goldeye3002 si conduc un lancer de curand. Deja am probleme si ma simt neajutorat!"
"Buna ziua goldeye3002. Fii tare!"



Mai animam si noi atmosfera ca devine prea trista intre atatea probleme...
E vorba totusi de niste masini...

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Iun 17, 2008 8:52 pm

Da, dar eu cred ca nu ii pica prea bine...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Iun 17, 2008 9:02 pm

Nici eu nu cred ca avea nevoie de misto facut asa ieftin . Era mai bun un sfat nu neaparat consolare .
Asteptam urmatoarea vizita a lui " cristi " in service > Speram noi cat de curand ...
O sa facem cateva glume pertinente, asa ca sa-l mai inveselim.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Iun 18, 2008 12:43 am

Bughy, tu mai lipseai de aici...ca totul sa fie perfect. )
Fiecare post al tau tradeaza geniul care salaluieste in tine, tolanit in paie...
Nici Caragiale nu putea sa scoata un personaj mai tare ca tine.

Legat de vizitele mele in service, mai ai de asteptat, saptamana trecuta am scos masina din service si totul a decurs perfect.
http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.ph ... &start=125
La fel si penultimele doua dati si pot spune ca chiar nu mai am ce sa le reprosez. Isi fac treaba foarte bine. Cel putin in cazul meu.
E vorba de mcar, desigur.

Sfaturi ?
Nu cred ca mai e nevoie de sfaturi, din cele relatate de goldeye, aparent defectiunea a fost localizata de cei din service si singurul in masura sa-l ajute, cu un sfat sau mai mult...este DeBogdan, dar cred ca deja a vazut postul lui si daca va fi nevoie, cu siguranta va interveni.

Nu e dracu chiar asa de negru...de asta m-am convins si eu in timp.
Daca era asa o tragedie, nu glumeam si repet, proasta sau nu, gluma nu a vizat persoana lu' goldeye.
Ceva ma face sa cred ca repet la pereti.

Am si eu destule povesti in aria "probleme, service..." si multe dintre ele sunt relalate in acelasi stil, in gluma, la misto, haz de necaz sau la nervi.
La cate "ghinioane" am avut in trecut ce trebuia sa fac ?

Multa noroc in service si sa auzim de bine!

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iun 18, 2008 8:23 am

QUOTE (BUGHY)Nici eu nu cred ca avea nevoie de misto facut asa ieftin . Era mai bun un sfat nu neaparat consolare .
Asteptam urmatoarea vizita a lui " cristi " in service > Speram noi cat de curand ...
O sa facem cateva glume pertinente, asa ca sa-l mai inveselim.

Draga BUGHY, si noi asteptam prima ta vizita la oras.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iun 18, 2008 10:07 am

Cat va mai atacati pentru un mesaj. Pe mine mesajul lui goldeye3002 m-a facut sa ma intreb daca am facut cea mai buna alegere luandu-mi Lancer .. dupa care vine mesajul lui Cristi si imi sterge toate gandurile negative prin niste replici ipotetice pe care le poti primi intr-un service din Romania. Ne nici o jignire pentru nimeni; nici macar pentru goldeye3002. Cred ca ne aberam pe un subiect care nu isi are rostul aici.

@goldeye3002 sunt sigur ca problemele o sa treaca si o fii multumit din nou

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iun 18, 2008 10:34 am

Corect cix, ai dreptate. Dar un post glumet ca al lui Cristi care a avut destule probleme la o masina tot Mitsubishi, poate sa ii faca pe unii sa creada ca el a scris cu intentie rautacioasa. Cei care cred asta sunt cei care nu citesc forumul cu totul, sa vada ca nu are Cristi masina perfecta si de aceea face misto de restul posesorilor. Toti am dat de diferite probleme la Mitsele noastre si pana la urma vorba lui Cristi, sunt niste masini, niste bucati de tabla nenorocita, important e ca noi sa fim sanatosi. Dar apare cate unul ca BUGHY care chiar nu vrea sa ne lase si sa se mute pe forumurile cu tractiune animala.

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Iun 18, 2008 1:38 pm

Ai fost putin rautacios si ironic, asa cu accent de ardeal dar nu m-am suparat, eram suparat deja dupa explicatiile celor de la service. Chiar nu era nevoie de un post de umplutura... Sper sa rezolve problmea vineri cand m-au programat din nou pentru o investigare amanuntita. Ei sustin sus si tare ca masina nu are nimik, ca asa trebuie sa faca, atunci cele din reprezentanta nu fac si de ce eu aud zgomotul exact din zona axului volanului simt in volan si daca misc putin de el are joc, in fine, traim in romania...totul este posibil.

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Vin Iun 20, 2008 7:59 am

Ieri am facut pana.
Nici nu imi aduc aminte cand am facut ultima pana, cred ca au trecut vreo 5-6 ani de atunci. Ei bine, rahatul de santier numit Pipera m-a dovedit inca o data.
Norocul a fost ca la vreo 2 ore dupa ce am ajuns acasa a trebuit sa plec din nou si am vazut (din noroc) cauciucul foarte moale, nu apucase sa ajunga pe janta ca altfel ma complicam. Asa am fost direct cu masina la vulcanizare unde s-a scos janta si s-a aplicat un petic pe interior, exact pe gaura facuta de cui.
Procedura e buna in sine, insa se pune intrebarea cat de rezistent mai este cauciucul la viteze mari? Cat la suta din proprietati si-a pierdut la faza asta?

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator