Comportament Lancer CVT 1,8 Benzina

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Avatar utilizator
logistic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 28, 2016 9:18 pm

Mesaj de logistic » Vin Oct 28, 2016 9:53 pm

QUOTE (prunica @ Jun 22 2016, 09:08 AM) Se pare ca acum la plecare de pe loc sau la accelerari usoare simt o vibratie ceva in cutia de viteze.
O vibratie in aceleasi conditii a aparut si la mine. In plus tremura la accelerare la turatia de 1200 si viteza mica. Daca inainte aparea rar, acum apare tot mai des si incerc sa o tin la peste 1700 ture astfel incat sa nu tremure. As dori sa discutam mai detaliat, pentru ca am inteles ca poate fi vorba de probleme la transmisie.

Avatar utilizator
prunica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 05, 2016 10:32 am

Mesaj de prunica » Sâm Oct 29, 2016 11:03 am

Acel sunet pe care il auziti la plecare este de la ABS, se deblocheaza la plecare si la mine se aude de fiecare data cand plec, nu este nicio problema.

Avatar utilizator
raffzilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 26, 2017 3:12 pm

Mesaj de raffzilla » Mie Feb 15, 2017 7:16 pm

Salut, recent ( pe 22.02 ) fac o luna de cand am achizitionat un Mitsubishi Lancer 1.8 CVT. M-a ajutat acest Topic sa inteleg masina cat de cat si sper sa ma impac cu ea. Am luat-o cu 62.000 km si la reprezentanta in Iasi nu au gasit nici o problema inafara de discuri / placute consumate. Voiam doar sa va multumesc pentru toate informatiile care le impartasiti. si nu stiam unde !

Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Joi Feb 16, 2017 8:18 pm

Felicitari si sa te bucuri la maxim de ea !

Te asteptam cu topic separat de prezentare a masinii aici - http://mitsu.ro/forum/index.php?showforum=73

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator