Opel Dragracing: 3-4 Iulie 2010, Aeroportul Internaţional Satu Mare

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Mar Iun 22, 2010 11:10 am



Nu va lasati indusi in eroare de titlu. Adevarat ca va fi si o cupa Opel Astra in cadrul evenimentului, dar per ansamblu vorbim de cel mai serios eveniment de profil din Romania. Facts:

2009: Chevrolet DragRacing a fost cel mai mare eveniment al anului 2009, ?n judeţul Satu Mare. Evenimentul automobilistic organizat pe aeroportul sătmărean a oferit un concurs de accelerare de nivel european, programe auxiliareşi distractive celor aproximativ 8000 de spectatori participanţi. Video despre eveniment: aici si aici

2010: Ce oferă Opel Dragracing unui vizitator: 15 hectare de teren construit şi amenajat pentru desfăşurarea unui astfel de eveniment automobilistic, eveniment ?n cadrul căruia vor avea loc curse auto, prezentări cu motociclete, elemente de show nemaivăzute la Satu Mare, expoziţii auto respectiv o varietate de programe de divertisment şi de petrecere a timpului liber pentru toată familia.

Nivel internaţional: datorită succesului de anul trecut, AutoSportClub Satu Mare a primit dreptul de a organiza etapa rom?nească a Campionatului Central-European de Accelerare, la care vor participa ţările precum Cehia, Slovacia, Croaţia, Ungaria şi Rom?nia, promiţ?nd o competiţie de ?naltă calitate.

Partenerul Principal al evenimentului este reprezentanţa Opel West Satu Mare, maşina oficială a evenimentului este noul Opel Astra. Parteneri oficiali: energizantul Kalaschnikow, lubrifianţii Mobil1 prin Lubexpert, Strandul Termal Carei, GerBog, iar evenimentul este asigurat de Omniasig. Partenerul de logistică a organizatorilor este reţeaua A-Car Rom?nia. Organizatorii evenimentului sunt AutoSportClub Satu Mare şi DragRacing Hungary. Partener media al evenimentului: Partenerii media ai evenimentului: 4Tuning.ro, Dragracing.ro si Carstyling.hu

Aeroportul Internaţional Satu Mare este pus la dispoziţia organizatorilor de către Consiliul Judeţean Satu Mare, obiectivele instituţiei fiind mediatizarea serviciilor Aeroportului, a facilităţilor de zbor şi promovarea turistică a judeţului Satu Mare.

Relaţii concurs de accelerare: Alex Culcian, tel: 0753-027327, satumare@dragracing.ro
Relaţii expozanţi: Czizma Attila, tel: 0744-938883, attilaboot@autosportclub.ro

Ofiţer de presă: Gabriela Puşcaşiu, tel: 0758-043122, 0745888904, dragracingsm@gmail.com
Organizator principal: Butka Gergely, tel: 0745-616812, email: hello@autosportclub.ro

Toate detaliile (program, regulamente etc) le gasiti pe http://opel.dragracing.ro/


Si pentru fanii Mitsu si rally, invitatul de onoare este multiplul campion de raliuri Titi Aur: http://www.portalsm.ro/Satu-Mare/Sport/ ... _1630.aspx

Vreau doar sa subliniez ca evenimentul este a doua etapa a Campionatului Central-European de Dragracing, la care va fi o participare serioasa din strainatate si unde echipa romaneasca de dragracing se va lupta cu adversari foarte seriosi. Printre membrii echipei avem si forumisti: Bogdan (CZT) si subsemnatul.
Prima etapa a avut loc pe 12 iunie in Ungaria, a treia si ultima se va desfasura in Slovacia pe 31 iulie.

Va asteptam!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 22, 2010 5:08 pm

Fiind in concediu si in principiu in zona respectiva , cred ca voi ajunge si eu in ziua de sambata din w-e concursului pe acolo.
Multa bafta oricum forumistilor prezenti la concurs

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Iun 22, 2010 8:56 pm

Mai merge cineva din Bucuresti?
Cam cate ore se fac?

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori