Cupa Vss 3 - Circuitul Vik Power Arad

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
AR-18-MOS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 04, 2009 5:02 pm

Mesaj de AR-18-MOS » Mar Iul 27, 2010 5:57 pm

VSS Racing Club va invita sa participati la etapa a 3-a de raliuri organizata de catre clubul nostru.

Perioada: 7-8 August 2010

Locatia: circuitul Vik Power ARAD

Organizator: VSS Racing Club

Parteneri: Consiliul Judetean Arad, LoganClub Arad, Club Opel Tigra

Promoteri: Inform Media, T.V.A.

Circuitul este in lungime de 1,1 km pe el se desfasoara si superspeciala de la raliul ARADULUI din cadrul CNR.

Concursul consta in parcurgerea a 3 manse, fiecare dintre ele presupunand cate 3 ture de circuit rezultand astfel un total de aproximativ 10 km de probe.
Se vor constitui grupe premierea facandu-se pentru primele 3 locuri din fiecare grupa constituita si pentru ultimul loc din fiecare grupa constituita.

Taxa de inscriere este de 140 RON. Data limita a inscrierilor este 4 august 2010 orele 24.

Informatii si inscrieri: tel. 0724 316 943

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Mie Iul 28, 2010 9:13 pm

Etapa din martie a fost foarte reusita, chit ca erau 1-2 grade celsius. Au participat multi piloti din campionatul judetean de raliuri, au putut fi vazute in actiune masini bine pregatite (de la Logan de cupa pana la Subaru si Evo). Ca si atunci, si de data asta vom fi prezenti cu cele doua odrasle cu diamante: Colt (Mirela) si Evo (eu).
Va asteptam!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 28, 2010 10:47 pm

Succes(uri)!

Avatar utilizator
AR-18-MOS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 04, 2009 5:02 pm

Mesaj de AR-18-MOS » Sâm Iul 31, 2010 2:12 am

Comunicat de presa

Ieri (29.07) s-a organizat conferinta de presa pentru eveniment, s-au facut interviuri cu cativa piloti (interviuri care vor continua si in ziua desfasurarii concursului cu alti piloti participanti), s-au prezentat proiectele de viitor. A fost o zi obositoare dar placuta mai ales pentru ziaristii si cameramanii care au ocupat scaunul din dreapta pilotilor pe circuitul VIK Power.
O alta supriza este faptul ca vom avea reprezentanti din cadrul C.N.R. (Vali Porcisteanu), caruia ii si multumim pe aceasta cale, iar televiziunea WestTV v-a inregistra si reda integral pe post toata cursa.
Va asteptam pe toti ca participanti, sau ca spectatori (intrare libera).


@Jeff, multumesc pentru cuvintele frumoase. Te asteptam si editia aceasta.

Avatar utilizator
AR-18-MOS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 04, 2009 5:02 pm

Mesaj de AR-18-MOS » Dum Aug 01, 2010 1:48 am

Clipul de promovare: http://www.youtube.com/watch?v=5flrmCLdZhQ continand imagini inedite de pe circuit cu jurnalistii pe post de copilot.
Multumim spitalul2bad pentru productie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori