Noapte Buna Subaru, Buna Dimineata Mitsubishi

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iun 01, 2012 12:23 pm

Subaru Impreza STI R4 era noul proiect pe care Napoca Rally Academy, campioana nationala la echipe, il dezvaluia odata cu startul sezonului 2012 al Campionatului National de Raliuri Dunlop, Marco Tempestini si Bogdan Marisca urmand sa piloteze doua modele ale producatorului japonez. Dupa trei etape, Bogdan si Sebi au luat decizia de a schimba materialul de concurs cu cel alaturi de care anul trecut deveneau vicecampioni nationali.

Sezonul trecut, cei doi membri ai Napoca Rally Academy au castigat Raliul Bacaului si s-au clasat pe pozitia secunda la Brasov. Anul acesta, problemele tehnice i-au impiedicat sa aiba ritmul pe care toata lumea il cunoaste. Incepand cu Transilvania Rally, al patrulea raliu din calendarul intern, care se va desfasura pe probele speciale din judetul Cluj in perioada 22-23 iunie, echipajul cu numarul 2 va reveni la bordul Mitsubishi-ului Lancer Evo 9 de clasa 3.

?Vreau sa le multumesc in primul rand celor de la Transilvania Motorsport pentru eforturile depuse in a-mi oferi o masina fiabila. Proiectul Subaru R4 se pare ca nu ni se potriveste. Cei de la Subaru inca mai au de lucrat la aceasta noua masina, chiar la nivel international, mai ales la partea de suspensii. Din pacate multe din aceste probleme nu pot fi rezolvate de echipa noastra din Romania.? explica Bogdan.

?Ne-am consultat cu colegii nostri, cu partenerii dar si cu cei din echipa de asistenta tehnica si am decis impreuna sa continuam sezonul pe masina noastra, Mitsubishi Lancer Evo 9. Cred ca si pentru Napoca Rally Academy va fi o schimbare benefica. Sper ca incepand cu urmatoarea etapa, aportul nostru de puncte la zestrea echipei sa devina unul mai consistent.? a mai adaugat Bogdan Marisca.

Echipajul format din Bogdan Marisca si Sebastian Itu este sustinut in acest sezon de Banca Transilvania, Ursus, Nokia si Profix si va putea fi urmarit la lucru pe probele speciale de asfalt ale Transilvania Rally ?Cluj?. Noul raliu propune concurentilor in acest an un numar de zece probe speciale, a caror lungime insumeaza 124,20 kilometri.

sursa

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori