Difuzoare Standard - Lancer Clasic

In Car Entertainment
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Iul 12, 2009 2:47 pm

Tranteste aici niste poze daca poti.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Dum Iul 12, 2009 6:01 pm

O sa pun si poze cu difuzoarele pentru a vedea diferentele, insa am gasit si adaptoare pe ebay
http://cgi.ebay.com.my/6-Speaker-Adapte ... otohosting Asta e ce imi trebuie, acum ma gandesc daca sa le comand de pe ebay sau gasesc pe cineva sa mi le faca aici.
Oricum, poza ajuta, desi aveam deja idee cum trebuie sa dea

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Iul 13, 2009 8:23 am

Mi se pare ca a achizitionat costinyo candva asa ceva .. incearca sa iei legatura cu el ca te poate ajuta!

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Iul 18, 2009 7:13 pm

Am schimbat JVC-ul cu un Alpine si pot sa confirm ca difuzoarele pot mai mult.Dar doar dpdv calitate,caci puterea..Drivere,sunt si mai multe inalte acum .

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Dum Sep 20, 2009 10:41 pm

Astazi Mitsu a primit boxe noi...Pe fata:

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare ... hase/XTC6/

Pe spate:

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare ... ase/XTC62/

M-am cam chinuit,mai ales la boxele fata...A trebuit sa adaptez complet prinerea tweeter-elor pe suportul original si nu a fost deloc usor.Din pacate a trebuit sa distrug boxele originale pentru a face din ele suporti pentru cele noi.Nu aveau inele adaptoare,si nu am mai avut rabdare pana w/e viitor sa le montez.Se aud pur si simplu superb .Nici nu mai am nevoie de subwoofer.Acum trebuie sa insonorizez usile fata...Probabil saptamana viitoare.

Avatar utilizator
bobu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 15, 2008 6:33 pm

Mesaj de bobu » Dum Sep 20, 2009 11:38 pm

Bravo!!!
Cand ajungi pe la intalnire sa ne prezinti marfa?

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Sep 21, 2009 3:28 pm

PaulT, cum ai prins twiterele? In locul celor originale sau le-ai lasat si pe alea? Ai putea pune o poza doua sa ma prind si eu? Urmeaza sa fac acelasi lucru, pe spate eu am pus cu inele adaptoare, am pastrat intacte dif-urile originale.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Lun Sep 21, 2009 7:45 pm

Si eu as fi vrut sa pastrez dif-urile originale,ca erau destul de ok,dar asta ar fi insemnat sa iau abia azi inele adaptoare si abia in w/e viitor sa le montez...Si cum as fi putut sta o saptamana sa ma uit la cutiile cu boxele noi??No way .Cu tweeterele nu a fost prea usor.Le-am demontat pe cele originale ,a trebuit sa rup capacele care tin tweeter-ul propriuzis pe suport,sa aduc ce ramane din suport la acelasi nivel(taiat..) dupa care sa lipesc cu Poxipol tweeter-ele noi (dupa ce bineinteles le-am demontat complet si pe ele din suportii lor).Cablul original al dif-urilor de inalte nu l-am mai folosit.Am tras firele noi pe sub bord si le-am conectat in filtrul livrat odata cu boxele(pe care l-am pus sub bord ,dupa ornamentele de la stalp).Sper sa reusesc sa ajung vineri la intalnire(ca ma chinui din primavara,dar n-am avut timp liber nici sa vin la Poiana Zanelor.. )...si iti explic mai exact.Acum trebuie sa gasesc aluband pentru usile din fata si sa le execut in w/e..Sa fie treaba completa..

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Sep 22, 2009 12:02 pm

Bun, bun, de inteles am inteles cam cum vine treaba, da' degeaba vii sa-mi arati la intalnire in Bucuresti ca sunt din Iasi eu
Ma gandesc sa incerc ceva diferit sa montez tweeterele tot in portiera, undeva sus, pe langa capacul de la oglinda si sa pastrez si orignalele din montanti. O sa vad exact ce-o sa iasa cand o sa cumpar si eu difuri noi pentru fata, o sa postez ce si cum am facut dupa.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Sep 22, 2009 2:22 pm

Da' poze nu pui? Mai mult asa de curiozitate, ca slabe sanse sa ma pun eu sa maltratez masina in halul asta

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori