Difuzoare Standard - Lancer Clasic

In Car Entertainment
Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Sep 22, 2009 6:23 pm

gabitzu,scuze,nu am fost atent la locatie.. Se pot pune tweetere si in locasurile de langa oglinda,dar e cam putin spatiu.Nu prea am vazut difuri de inalte care sa fie suficient de mici pentru a le putea monta acolo si sa ramana destul de intreg capacul acela(pentru ca daca tai prea in margine risti sa se rupa la clipsare sau declipsare).Locul unde sunt ele original montate e f ok,si ca pozitionare si ca spatiu de "manevra".Cu atentie se pot prelucra suportii originali si folosi la noile tweetere.
Drivere-Poze pun degeaba,pentru ca dpdv look,nu e nimic schimbat.Totul arata perfect original.Crede-ma ca merita maltratarea.E o maaare diferenta acum.Mare de tot,si,inca nu am insonorizat usile fata....Abia dupa operatiunea asta va fi sunetul asa cum trebuie..Mai ales ca te plangeai de cum se aude.Poti pastra HU JVC.Eu l-am montat in Logan,care are difurile schimbate tot cu sistem pe fata si coaxiale pe spate+ folie bituminoasa peste tot,si pot sa spun ca se aude f bine.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Sâm Oct 24, 2009 4:54 pm

QUOTE (PaulT @ Sep 21 2009, 07:45 PM) Le-am demontat pe cele originale ,a trebuit sa rup capacele care tin tweeter-ul propriuzis pe suport,sa aduc ce ramane din suport la acelasi nivel(taiat..) dupa care sa lipesc cu Poxipol tweeter-ele noi (dupa ce bineinteles le-am demontat complet si pe ele din suportii lor).Cablul original al dif-urilor de inalte nu l-am mai folosit.

oare nu se putea da jos plasticul de pe montant cu totul, ca sa nu rupi capacele tweeterelor? se ajungea cumva la airbag? as vrea sa fac si eu operatiunea asta dar n-as vrea sa fiu nevoit sa folosesc poxipol sau alte inovatii de genu' asta.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Oct 24, 2009 10:55 pm

Pai am dat jos plasticul de pe montant cu totul.A trebuit sa rup(f elegant) capacele suportului,nu grila de pe stalp(suportul este sub ornament,prind pe tabla montantului).Capacele suportului sunt lipite de suport peste tweeterele originale.Tweeterele originale sunt destul de micute,deci trebuie sa adaptezi pe suportul original.La mine,dpdv vizual totul arata original,ca atunci cand am cumparat masina.

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator